Elvana Gjata dhe Pirro Çako rikthehen me një album dedikuar jetës! 0 19

Elvana Gjata ka çelur ndryshe nga bashkëpunimi me Pirro Çakon duke sjellë një muzikë më të pjekur e tekste që u pritën jashtëzakonisht mirë nga publiku, me albumin e parë.

Tani erdhi dhe i dyti dhe Elvana është e kujdesshme ta ndajë suksesin me kompozitorin Pirro Çako i cili kur u duk se u tërhoq nga kompozimi e tekstet e këngëve parpritur si me Parashqevi Simakun iu rikthye frymëzimi me Elvana Gjatën.

Këngëtarja i dedikon një shënim ku thotë:

“Pirro i dashur…

Je nder e krenari i ketij vendi!

Burim muzike qe nuk shteron!

Nje mik i shtrenjt dhe Frymezim!

Te falenderoj nga thellesia e zemres time per cdo emocion, lot gezimi dhe te qeshura pafund qe kam perjetuar gjate krijimit te kesaj buqete me nota shpirti !

Te dua shume @pirrocako

#ÇELU”

Ndërkaq nga sonte në Spotify, Amazon, Youtube gjeni albumin e momentit nga kjo dyshe me titullin “Çelu”.

Elvana thotë se gëzimi dhe hareja për jetën ishte lajtmotiv i këtij albimi që e quajtën “Çelu”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Disa persona tentuan t’i vjedhin Instagramin, Fifi i nxjerr zbuluar publikisht 0 18

Personazhet e njohur bien shpesh pre e kurtheve në rrjete sociale, të cilat nuk kanë një përfundim të këndshëm. Këto raste kanë përfunduar me vjedhjen e adresave dhe shpërdorimin e tyre nga njerëz të panjohur. E njëjta gjë mund të kishte ndodhur sot me Fifin, por fatmirësisht ajo ka shpëtuar pa i vjedhur asnjë lloj të dhëne. Siç duket këngëtarja e ka siguruar mirë adresën e saj në Instagram dhe madje i ka shkuar njoftimi që dikush ka tentuar t’i marrë profilin.

Fifi e ka publikuar vetë në Instagram dhe ka zbuluar se kanë qenë persona nga Kosova e Serbia që janë përpjekur t’i vjedhin llogarinë. Këngëtarja e ka kaluar me sportivitet këtë situatë dhe me shaka ka shkruar:Kush po don me ma vjedh Instagramin kush?”.

E harroi kaq shpejt Alex Rodriguez-in? Pas ndarjes, Jennifer Lopez hidhet në krahët e Marc Anthony 0 24

Këto kohë kanë qenë disi të vështira për Jennifer Lopez për shkak të ndarjes me Alex Rodriguez. Megjithatë ajo ka pasur mbështetjen e familjarëve të saj dhe jo vetëm.

Madje thuhet se pas ndarjes nga Rodriguez, ajo ka gjetur mbështetje se ish-bashkëshorti Marc Anthony, me të cilin ka dy binjakët Emme dhe Max.

Lopez dhe Anthony kanë arritur të kujdesen në mënyrë perfekte për fëmijët e tyre edhe pas ndarjes. Ata kanë ruajtur gjithmonë marrëdhëniet e mira edhe pse kanë 8 vite që janë divorcuar.

Disa ditë më parë përmes një deklarate të përbashkët me Alex, ish-çifti bënë të ditur se s’do të jenë më bashkë, por do të vazhdojnë të mbeten miq të mirë të njëri-tjetrit, sepse funksionojnë më mirë kështu.