Ekspertë të mbledhur kokë më kokë dhe pa maska, reagon Ministria e Shëndetësisë 0 57

Ditën e djeshme u publikuan me shpejtësi në rrjet disa foto të mbledhjes së Komitetit Teknik të Ekspertëve, të cilët shiheshin duke qendruar shumë pranë njëri tjetrit pa maska ndërkohë që mbajtja e maskës në ambient të mbyllur është e detyrueshme.

Por sipas një reagimi zyrtar nga ana e Ministrisë së Shëndetësisë, fotoja i përket një mbledhje në muajin shkurt, kur maska nuk ishte e detyrueshme. MSH thotë se mbështet punën e Komitetit të Ekspertëve dhe dënon çdo përpjekje për ti sulmuar ata.

Postimi i MSH-së:

Në disa portale dhe media sociale, po qarkullojnë fotografi të mbledhjeve të hershme të Komitetit Teknik të Ekspertëve, shoqëruar me komentet se ata “janë pa maska”.

MSHMS sqaron se fotografitë i përkasin muajit shkurt 2020 te mbledhjeve te Komitetit Teknik te Eksperteve, në kohën kur maska nuk ishte e detyrueshme.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale mbështet Komitetin e Ekspertëve dhe dënon çdo përpjekje për të sulmuar punën e këtyre profesionistëve, përmes manipulimeve dhe gënjeshtrave.\Albeu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

E pyesin shpesh për të ardhmen, trajneri i Barcelonës “shfryn” ndaj gazetarëve 0 24

Aventura e Ronald Koeman në stolin e Barcelonës nuk ka qenë shumë pozitive por blaugranët janë ende në garë në La Liga dhe në finalen e Kupës së Mbretit. Trajneri i Barcelonës e ka parë veten në pozita jo komode gjatë konferencave për shtyp, shpesh është pyetur për të ardhmen e tij, ky fakt me sa duke ka bezdisur jo pak holandezin:

Është e çuditshme, më duhet shpesh ti përgjigjem pyetjeve në lidhje me të ardhmen time. Sa herë humbas një ndeshje më pyesni për të ardhmen. Nuk jam dakord me këtë por më duhet ta pranojë. Unë mendoj vetëm të bëj punën time, kam ende një vit kontratë me Barcelonën dhe për mua është një kënaqësi e madhe të jem këtu. E di se çfarë mund të ndodh nëse fitoj edhe nëse humbas”, u shpreh Koeman në konferencë për shtyp përpara finales kundër Athletic Bilbao.

Elvana Gjata dhe Pirro Çako rikthehen me një album dedikuar jetës! 0 21

Elvana Gjata ka çelur ndryshe nga bashkëpunimi me Pirro Çakon duke sjellë një muzikë më të pjekur e tekste që u pritën jashtëzakonisht mirë nga publiku, me albumin e parë.

Tani erdhi dhe i dyti dhe Elvana është e kujdesshme ta ndajë suksesin me kompozitorin Pirro Çako i cili kur u duk se u tërhoq nga kompozimi e tekstet e këngëve parpritur si me Parashqevi Simakun iu rikthye frymëzimi me Elvana Gjatën.

Këngëtarja i dedikon një shënim ku thotë:

“Pirro i dashur…

Je nder e krenari i ketij vendi!

Burim muzike qe nuk shteron!

Nje mik i shtrenjt dhe Frymezim!

Te falenderoj nga thellesia e zemres time per cdo emocion, lot gezimi dhe te qeshura pafund qe kam perjetuar gjate krijimit te kesaj buqete me nota shpirti !

Te dua shume @pirrocako

#ÇELU”

Ndërkaq nga sonte në Spotify, Amazon, Youtube gjeni albumin e momentit nga kjo dyshe me titullin “Çelu”.

Elvana thotë se gëzimi dhe hareja për jetën ishte lajtmotiv i këtij albimi që e quajtën “Çelu”.