E preferuara juaj?! Ja kush është artisti dhe kënga SHQIPTARE më e dëgjuar për vitin 2020! [FOTO] 0 51

Billboard Albania ka publikuar listën e këngëtarëve më të dëgjuar të vitit 2020. Listën e top 10 e kryeson Mozzik, me 66.4 milionë dëgjime, ndërsa në vendin e dytë është reperi Noizy me 62.2 milionë klikime dhe vendi i tretë Capital T dhe Kida.

1-15.jpg

 

Këngëtarë të tjerë si 2Ton, Alban Skënderaj, Dafina Zeqiri, Butrint Imeri dhe MC Kresha përmbyllin listën e artistëve më të dëgjuar. Ndërsa përsa i përket këngëve më të dëgjuara e para renditet bashkëpunimi i Kidës me Mozzik, “Paranoja-Pishman”.

Në vendin e dytë është renditur një tjetër hit i verës, dueti i Xhensila Myrtezajt me Ardian Bujupin. “Anna” e Gjikos dhe Nora Istrefit mban vendin e tretë në listën e këngëve më të dëgjuara për këtë vit. Reperi Mozzik kryeson gjithashtu dhe me dy këngët hit, “Madonna” që krahas pëlqimit u kritikua për shkak të tekstit, si dhe dueti me Taynën që solli pak muaj më parë.

DAG.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ç’po ndodh?! Juli e pyet nëse do rikthehej prapë në Përputhen, Tea i jep këtë përgjigje! 0 3

Tea Trifoni është një prej ish kandidateve të “Përputhen” që vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes. Ajo është përfolur së fundmi për shkak të ndarjes nga Bearti, një ndarje që është shoqëruar me debate dhe akuza të ndryshme.

Vetë Tea sqaroi se motiv ishte xhelozia e Beartit i cili sipas saj e ndiqte kudo. Ndërkohë së fundmi Tea ka vendosur t’ju përgjigjet pyetjeve të fansave të cilët janë interesuar për jetën e saj personale dhe ndër të tjera ka rënë në sy një pyetje që i ka drejtuar Juli.

Ky  fundit e ka pyetur Tean nëse do të futej sërish në “Për’puthen” dhe kjo nuk është hera e parë që Juli interesohet për këtë gjë.

“Pse s’të mjaftojnë vajzat që ke aty o Juli?”, i është kthyer ajo dhe sicc duket nuk e paska në plan momentalisht.

173042443_507854890221475_272001068770455543_n.jpg

‘Kur fluturon …’ Stresi anuloi bashkëpunimin me Melisën e “Për’puthen”? Ja e VËRTETA! 0 3

Ditën e djeshme në rrjet u publikua ngado lajmi se Stresi dhe ish-konkurrentja e “Për’puthen”, Melisa Lleshi do të realizonin një duet dhe sesi reperi e kishte anulluar realizimin e projektit dhe arsyeja ishte jo korrektësia nga ana e Melisës.

“Kur do të dalë kënga me Melisën?” ishte pyetja të së cilës iu përgjigj.

“Do e bëj vetëm unë. U mundova për mirë, mua kurrë s’ma dhanë një shans të tillë siç ia dhashë. Por kur fluturon, duhet të mësosh të fluturosh”- ka shkruar ai.

Mirëpo e vërteta qendron ndryshe. Afterparty.al iu zbulon se nuk bëhet fjalë për një bashkëpunim të mundeshëm mes Stresit dhe Melisës së “Për’?”. Projekti do të ishte mes Stresit dhe Melisa Halilaj, një repere e re që po pëlqehet nga publiku dhe ishte në mbështetjen e Arkimedit prej kohësh madje kjo këngë ishte realizuar dhe pritej lançimi në rrjet.