E ka kopjuar?! Se dimë nëse ishte kunjë, por TAYNA i HABIT të gjithë me atë që thotë për NOIZYN: Është… 0 68

Në këtë puntatë festive të “Shiko Kush LUAN” me autore e moderatore Luana Vjollca ishte e ftuar reperja aq e dashur për publikun shqiptar Tayna.

Kësaj të fundit iu bënë disa lojëra e patjetër pyetje të cilat publiku mezi i pret. Njëra nga pyetjet kishte të bënte me këngën “Johnny” të Taynës për të cilën disa persona kanë menduar që në fakt është frazë e huazuar apo e kopjuar nga një këngë e këngëtarit Noizy.

Kur u pyet se çfarë mendimi ka Tayna për këtë thashethem që shkruhet lart e poshtë dhe për Noizyn gjithashtu, reperja u shpreh se nuk e ka kopjuar e nuk ka asgjë në veçanti me të. Nga ana tjetër ajo u shpreh se në fakt fjala “Johnny” është një fjalë që përdoret nga shumë persona e jo vetëm prej tij. Andaj si pasojë nuk ka përse të mendohet si një kopjim i Taynës ndaj Noizyt nga publiku shqiptar.

Mirëpo siç duket ajo dhe Noizy nuk i kanë punët mirë. E themi këtë pas një deklarate të fundit që bëri Tayna në emisionin e Luanës.

Kur në ekran iu shfaqen fotot e shumë artistëve shqiptarë, në lidhje me Noizyn, Tayna u shpreh “Shumë biznesmen”.

Pra, nëse të tjerët i konsideroi artistë, reperë të talentuar e njerëz të mirë, Noizyn e cilësoi si biznesmen.

Nuk e dimë nëse Noizy e ka parë këtë intervistë, por me siguri do reagojë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ç’po ndodh?! Juli e pyet nëse do rikthehej prapë në Përputhen, Tea i jep këtë përgjigje! 0 3

Tea Trifoni është një prej ish kandidateve të “Përputhen” që vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes. Ajo është përfolur së fundmi për shkak të ndarjes nga Bearti, një ndarje që është shoqëruar me debate dhe akuza të ndryshme.

Vetë Tea sqaroi se motiv ishte xhelozia e Beartit i cili sipas saj e ndiqte kudo. Ndërkohë së fundmi Tea ka vendosur t’ju përgjigjet pyetjeve të fansave të cilët janë interesuar për jetën e saj personale dhe ndër të tjera ka rënë në sy një pyetje që i ka drejtuar Juli.

Ky  fundit e ka pyetur Tean nëse do të futej sërish në “Për’puthen” dhe kjo nuk është hera e parë që Juli interesohet për këtë gjë.

“Pse s’të mjaftojnë vajzat që ke aty o Juli?”, i është kthyer ajo dhe sicc duket nuk e paska në plan momentalisht.

173042443_507854890221475_272001068770455543_n.jpg

‘Kur fluturon …’ Stresi anuloi bashkëpunimin me Melisën e “Për’puthen”? Ja e VËRTETA! 0 3

Ditën e djeshme në rrjet u publikua ngado lajmi se Stresi dhe ish-konkurrentja e “Për’puthen”, Melisa Lleshi do të realizonin një duet dhe sesi reperi e kishte anulluar realizimin e projektit dhe arsyeja ishte jo korrektësia nga ana e Melisës.

“Kur do të dalë kënga me Melisën?” ishte pyetja të së cilës iu përgjigj.

“Do e bëj vetëm unë. U mundova për mirë, mua kurrë s’ma dhanë një shans të tillë siç ia dhashë. Por kur fluturon, duhet të mësosh të fluturosh”- ka shkruar ai.

Mirëpo e vërteta qendron ndryshe. Afterparty.al iu zbulon se nuk bëhet fjalë për një bashkëpunim të mundeshëm mes Stresit dhe Melisës së “Për’?”. Projekti do të ishte mes Stresit dhe Melisa Halilaj, një repere e re që po pëlqehet nga publiku dhe ishte në mbështetjen e Arkimedit prej kohësh madje kjo këngë ishte realizuar dhe pritej lançimi në rrjet.