E dënuar me 20 vite për vrasjen e vajzës/ “Grua e përsosur”, fqinja e 46-vjeçares e mohon: Foshnja u mbyt me mollë, Irena tentoi t’ja hiqte, por… 0 36

Një prej banoreve të fshatit Miras të Devollit, ka hedhur poshtë akuzat për Irena Zerian, e cila është dënuar me 20 vite burg për vrasjen e vajzës së saj 9-muajshe.

Në një prononcim për gazetaren e ‘News24’ dhe ‘BalkanWeb’ Lorena Kodra, fqinja e 46-vjeçares tha se Irena është një grua dhe nënë e shkëlqyer.
Sipas saj, gjithçka ka qenë aksidentale dhe se vajza e saj ishte mbytur nga një mollë dhe se nuk e kishte vrarë nëna, siç pretendon drejtësia greke.

Irena grua e përsosur. Shumë e mirë është. Ne bëmë 30 vite këtu. Është grua e shkëlqyer, nënë e mirë. Nuk arrihet. Si çdo familje, shkoi në emigrim. Lindi fëmijë. Fëmija po hante një mollë. Ka qenë e ngarkuar psikologjikisht. Ajo rendi t’ia heqë mollën që kishte futur në gojë. Ngjarja ka ndodhur aksidentalisht, ja u them unë pasi unë kam pirë një kafe me të kur u qetësua dhe u ambientua. Lindi dy fëmijë. Burri më shumë në Greqi, kush i rriti fëmijët?! Vajzën e ka në Universitet djalin po ashtu, kush ja rriti, unë?! Joo..por edukata e saj.”, tha fqinja e saj. /BW #albaniareport_al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rita Ora nis hetimin: ‘Kush më spiunoi për festën e ditëlindjes? 0 18

Rita Ora ka nisur një hetim për të zbuluar se kush e spiunoi për festën e saj të 30-vjetorit të ditëlindjes.

Sipas Daily Mail, këngëtarja dyshon se një nga miqtë e saj informoi shtypin dhe policinë për grumbullimin e saj të paligjshëm në restorantin ‘Casa Cruz’ në lagjen Notting Hill të Londrës, të shtunën, ndërsa Mbretëria e Bashkuar ishte në izolim.

Ylli i muzikës pop tashmë ka rënë dakord të paguajë një gjobë prej 10,000 funtesh dhe të kërkojë ndjesë të madhe për thyerjen e rregullave anticovid në organizimin e një eventi me një grup të madh njerëzish.

Kensington dhe Këshilli i Chelsea-t kanë konfirmuar gjithashtu se po hetojnë shkeljen e pretenduar.

“Ajo tani po harton një plan loje dhe po vendos kurthe në një përpjekje për të ekspozuar sinjalizuesin, siç bëri Coleen në dramën ‘Wagatha Christie’”, tregoi një burim i besueshëm sipas medias së huaj.

Fillimisht festa e Ritës u raportua se përfshinte 30 persona, por burimet më vonë e theksuan atë si një mbrëmje me vetëm rreth shtatë persona.

Cara dhe Poppy Delevingne si dhe ylli i Revistës “TOWIE”, Vas Morgan, 31 vjeç dhe motra e Ritës, Elena, 32 vjeç, ishin të gjithë në foto të festës. Gjatë natës, oficerët e policisë u fotografuan jashtë në restorant ndërsa hidhnin sytë në dritare dhe përpiqeshin të hapnin një derë metalike.

Oficerët u panë gjithashtu jashtë shtëpisë së Rita Orës në Londër dhe restorantin ‘Casa Cruz’ të nesërmen. Ajo kërkoi falje përmes një shkrimi në Instagram, për thyerjen e rregullave të pandemisë.

ri3.jpg

Fotoja prekëse që bën xhiron e rrjeteve, mjeku përqafon pacientin e moshuar me Covid 0 6

Ka bërë xhiron e rrjeteve fotoja ku shihet një mjek nga Teksasi, i ndodhur prej kohësh në vijën e parë të frontit kundër pandemisë, teksa përqafon në ditën e Falënderimeve një pacient të moshuar me Covid 19.

Dr. Joseph Varon, shefi  i United Memorial Medical Center në Houston, i tha CNN se kishte punuar 256 ditë pa ndalim deri tani dhe është i frustruar nga numri i lartë i njerëzve të shtruar në spital.

Ai ka shpjeguar edhe foton prekëse ku shihet duke përqafuar një të moshuar, teksa tha se pacientët po vuajn edhe nga virusi dhe nga izolimi.

“Ndërsa po hyj brenda njësisë time, unë pash që një pacient i moshuar po përpiqej të dalë nga dhoma dhe po qante. Kështu që, i afrohem dhe i them ‘pse po qan’ dhe burri thotë, ‘Unë dua të jem me gruan time’.  Kështu që, unë vetëm e kapa, e mbaj, e përqafova dhe nuk e dija se po fotografohesha në atë kohë,” ka shpejguar mjeku.

Ndër të tjera mjeku i ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të ndihmojnë në parandalimin e përhahapjes së koronavirusit, duke respektuar rregullat anti-Covid.