Dy gola nga Ibrahimoviç, Milan fiton derbin pas 4 vitesh 0 38

Derbi mes Milanit dhe Interit është fituar nga kuqezinjtë, të cilët pas 4 viteve kanë arritur të mposhtin zikaltrit, me rezultatin 2-1. Ka qenë Zlatan Ibrahimoviç protagonisti kryesor i ndeshjes, i cili në minutën 13-të dhe më pas me një penallti në minutën e 16-të arriti të vulosë fitoren e Milanit.

Ndërkohë i vetmi gol i Interit u shënua nga Lukaku në minutën e 29-të, ndërkohë që  një penallti në favor të tyre në minutën 76’ u anulua pas verifikimit nga VAR.

Milani vazhdon të qëndrojë  në krye të tabelës së Serisë A, ndërsa Interi renditet i gjashti me 7 pikë./Opinion.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Covid-19 nuk i ndahet Interit, një tjetër futbollist zikaltër kthehet pozitiv nga kombëtarja 0 14

Covid-19 nuk i ndahet as Interit. Një tjetër rast pozotiv në skuadrën zikaltër që shton dhimbjet e kokës për trajnerin Antonio Conte në prag të rinisjes së Serie A. Aleksandar Kolarov është prekur nga virusi, ndërsa konfirmimi vjen nga vetë klubi interist.

Aleksandar Kolarov Of Fc Internazionale During The Serie A

“Mbrojtësi rezultoi pozitiv në testet me tamponë menjëherë pas grumbullimit me kombëtaren. Futbollisti nuk ka asnjë simptomë dhe do të ndjekë proçedurat sipas protokollit sanitar”, lexohet në njoftimin e Interit, që aktualisht numëron tre lojtarë pozitiv me Covid-19.//B.W

Më shumë se një finale, ja çfarë përfiton Shqipëria në rast triumfi ndaj Bjellorusisë! 0 10

Ndaj Bjellorusisë është më shumë se një finale, të mërkurën Edy Reja dhe të besuarit e tij luajnë ndeshjen më të rëndësishme në vitet e fundit. Fitorja e pastër 2-0 që Bjellorusia arriti kundër Lituanisë e bën këtë sfidë vetëm me një ekuacion të panjohur, i vetmi rezultat që i shërben kuqezinjtë për të marrë kreun e grupin, është fitorja. Me 10-të pikë në 5 ndeshje, Bjellorusët kryesojnë të Gripin, plus dy pikë nga Shqipëria, ky fakt e shton edhe më shumë presion pasi miqve do të mjaftonte dhe një barazim.

Grupi

Nëse Shqipëria arrin të fitoj sfidën e fundit në fazën e grupeve kualifikohet për në çerekfinale, çka do të thotë sezonin e ardhshëm kalojmë në Grupin B, rrjedhimisht me rivale më të fortë, rrjedhimisht më shumë të ardhura. Vetëm me kualifikimin për në çerekfinalet e këtij edicioni FSHF përfiton plus 1,125 milion euro. Më shumë se sa vlera ekonomike, në rast kalimi të grupit, kuqezinjtë fitojnë më shumë pikë për tu renditur një vazo më lart në kualifikueset e Botërorit 2022, të gjithë këto faktorë e bëjnë sfidën ndaj Bjellorusisë një finale që duhet fituar./B.W