Dy futbollistët e famshëm shqiptarë i bëjnë dhuratën luksoze babait (FOTO) 0 15

Jo gjithmonë duhet një arsye që t’i bësh dikujt që e do një dhuratë. E kështu ka ndodhur edhe me dy vëllezërit e famshëm futbollistë, Taulant dhe Granit Xhaka.

Ata i kanë bërë babait të tyre një dhuratë super luksoze. Është fjala për një makinë të shtrenjtë të markës “Benz”.

“Dhurata nga unë dhe Graniti, për babin më të mirë në botë”, ka shkruar Taulanti, ndërsa në foto shfaqet i ati teksa teston makinën e re.

Dy vëllezërit shqiptar janë mjaft të njohur në botë, pasi gjithmonë kanë treguar talentin e tyre në futboll. Pak ditë më parë, Taulanti festoi 30-vjetorin e ditëlindjes dhe Graniti i bëri një urim shumë të veçantë në rrjetet sociale.

“Gjaki jem vllau jem, m’jape keshilla kur kisha nevoj e m’jape men, jom rrit me ty jom rrit me luana ti je pjesa jem e dyt se na ka ba nana, syni kurr stu ka trem trupi mu ka terqeth n 2014 kur emri yt u permen, rrnofsh me familje e me klevisin e kena ba krenar kejt farefisin. HAPPY BIRTHDAY”, shkruante Graniti krahas fotos ku shfaqeshin të dy.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Formacionet zyrtare: Reali në kërkim të tri pikëve ndaj Cadizit 0 1

Real Madridi është mysafir i Cadizit në ndeshjen e xhiros së 32-të në La Liga që zhvillohet në Estadio Ramon de Carranza.

Los Blancos e humbën mundësinë për t’iu afruar më shumë Atletico Madridit pas barazimit ndaj Getafes dhe tash qëndrojnë tri pikë prapa.

Cadizi mban vendin e 13-të në tabelë me 36 pikë, nëntë pikë larg zonës së rrezikut.

Beatrixit i ngel hatri shumë”, Anxhelina sqaron një herë e mirë arsyen e sherrit të bujshëm mes kushërirave 0 2

Kohë më parë, mes dy kushërirave Beatrix Ramosaj dhe Anxhelina Hadërgjonaj nisën konfliket dhe rrjetet sociale i nxorrën zbuluar.

Dikur ato kalonin shumë kohë bashkë dhe postonin vazhdimisht foto me njëra-tjetrën, mirëpo jo vetëm foto që nuk publikuan, por as nuk ndiqeshin më në Instagram.

U tha se arsyeja e sherrit ishte miku i ngushtë i Anxhelinës, grimieri i famshëm Ariel.

Sipas këtyre zërave, Beatrix i kishte kërkuar Ariel-it ta ndihmonte për karrierën e saj në Amerikë, mirëpo kjo nuk i kishte pëlqyer Anxhelinës, e cila ishte bërë xheloze.

Vajzat preferuan të mos e komentojnë këtë ngjarje në media, por një vit pas sherrit të bujshëm gjërat mes tyre u rregulluan.