Dua Lipa pjesë e videolojës FIFA 21 në ‘PlatyStation’ 0 44

Përdoruesit e videolojës FIFA 21 në ‘PlayStation’, tani mund të luajnë edhe si Dua Lipa si pjesë e azhurnimit të fundit të lojës.

Pjesa e fundit në serinë e gjatë EA Sports është lëshuar në konsola të ndryshme muajin e kaluar më datë 9 tetor. Siç vërejnë FIFA 21 Updates, një mori të famshëm janë bashkuar me modalitetin ‘FIFA Volta’ të videolojës.

Lipa, e cila publikoi albumin e saj më të ri ‘Future Nostalgia’ këtë vit, tani paraqitet së bashku krahas emrave të njohur si: Lewis Hamilton, David Beckham dhe DJ Snake, shkruan NME.

Nuk e kisha parashikuar Dua Lipën në FIFA, karta ime bingo 2020”, shkruajti një tifoz në Twitter. Një tjetër tha: “Dua Lipa duke luajtur për djemtë në FIFA. Është e garantuar për të shënuar më shumë gola se Griggs”, shkroi një tjetër.

Versioni i gjeneratës së ardhshme të FIFA 21 (PS5 dhe Xbox Series X) do të lansohet më 4 dhjetor, ndërsa edicioni i përmirësuar i PC do të arrijë në një moment vitin e ardhshëm./telegrafi.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

“Mendoja ‘ku është gabimi im”, Ema Andrea rrëfehet për ngacmimet seksuale në punë 0 16

Aktorja e njohur Ema Andrea ka dhënë një intervistë për ‘DW’ ku ndër të tjera ka rrëfyer se gjatë punës së saj ka pasur ngacmime seksuale dhe se për këtë gjë pyeste veten se ku po vepronte gabim.

Aktorja shton se: “Ka qenë e vështirë ngritja e karrierës, ecja përpara, konsideromi, të pranuarit në profesion. Gjë që më ka bërë më të fortë, më ka bërë të kërkojë forma të tjera të reja.”

“Kam pasur nga të dyja rastet si, bashkëpunëtorë burra që kam punuar mirë, jam respektuar për profesionin, kemi ecur përpara shumë mirë. Si dhe ato raste kur refuzimi apo çdo gjë tjetër që ka qenë kompleksive në personin që ka patur pushtet, e ka përdorur këtë pushtet ose këtë ‘Jo’ ose këtë refuzim, për të mos më dhënë atë që meritoj kur kam patur nevojë.

Në fillim nuk e kupton. Thua ‘ku është gabimi im?’. Ja, kjo është pyetja që të lodh shumë: ‘Çfarë bëra unë që t’i krijoj idenë se kam aq nevojë sa të mund të krijoj raporte banale?.Ka qenë e vështirë ngritja e karrierës, ecja përpara, konsideromi, të pranuarit në profesion. Gjë që më ka bërë më të fortë, më ka bërë të kërkojë forma të tjera të reja. Por kur largohem në distancë kuptoj që kam humbur mundësi që i kam merituar. Dhe kjo natyrisht që e ka bërë më të vështirë. Paguan me vetmi, paguan me paragjykim, paguan me përjashtim”.- tregon Ema në një intervistë për DW.

Nuk e paskemi kuptuar! S’do ta besoni sa muajsh shtatzënë ishte Arbenita në këtë foto 0 9

Çifti shumë i komentuar, Fero dhe Arbenita do të bëhen së shpejti prindër për herë të parë. Modelja është në muajin e tetë të shtatzënisë, por lajmi i ëmbël u zbulua vetëm para pak ditësh. Gjatë gjithë kësaj kohe, ajo e ka mbajtur të fshehtë pritjen e ëmbël.

Mirëpo, së fundmi, Arbenita ka publikuar në Instagram një foto kur ishte në muajt e parë të shtatzënisë. Modelja ka pozuar me një fustan të zi dhe barku i saj duket i sheshtë, por në fakt është 3-muajshe. Në këtë formë shumë nëna të reja do ta kishin zili.

arbenita.jpg