Dua Lipa me reagim epik pas zgjedhjes së Bidenit, President të ShBA-së 0 31

Ylli shqiptar me famë botërore, Dua Lipa ka reaguar pas zgjedhje së Joe Biden president të ShBA-së.

Sot dhe zyrtarisht u vendos se Biden ka mposhtur Trumpin në zgjedhje e 3 nëntorit në Amerikë.

Dua Lipa më të pranuar lajmin, ka reaguar menjëherë në “Instagram”, duke postuar në “Instastory” një fotografi tashmë të presidentit të 46 ‘të Amerikës.

Sot dhe zyrtarisht u vendos se Biden ka mposhtur Trumpin në zgjedhje e 3 nëntorit në Amerikë.

Dua Lipa më të pranuar lajmin, ka reaguar menjëherë në “Instagram”, duke postuar në “Instastory” një fotografi tashmë të presidentit të 46 ‘të Amerikës./botasot.info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

I preferuari juaj?! Dhe aktori më i mirë i SHEKULLIT 21 shpallet… 0 5

Fituesi i çmimit Oskar, Denzel Washington është shpallur aktori më i mirë i shekullit 21, sipas New York Times.

Lista e aktorëve më të mirë u përpilua nga kritikët e filmit Manola Dargis dhe “AO Skot” Ata thonë se Washington, i cili fitoi një Oskar për rolin e tij në filmin triler- aksion “Train Day” të vitit 2001, doli i pari pa diskutim.

“Ne argumentuam dhe debatuam për çdo emër tjetër në listë, por nuk kishte hezitim apo debat në lidhje me të. Denzel Washington është shumë më tepër sesa një “gjigand i ekranit”. Ai është një mjeshtër i mençur dhe i ndjeshëm, me një trajnim serioz nga shkolla e vjetër dhe një prani verbuese të një ylli të filmit. Ai është një nga djemtë më të mirë të aktrimit. Denzel e bën aktrimin të duket si frymëmarrje”, thanë dy kritikët në një deklaratë.

E dyta në listë është aktorja Isabel Yper dhe vendi i tretë shkoi për Daniel Day-Lewis.

Keanu Reeves është në vendin e katërt, ndërsa Nicole Kidman është në vendin e pestë.

top-25-luchshih-akterov-xxi-veka-po-versii-the-new-york-times-b77773f.jpg

E shpallën ‘fituese’ në Festivalin e Këngës, REAGON për herë të parë Anxhela Perister 0 6

Pak ditë më parë portalet u mbushën me një lajm sipas të cilit fituese e “Festivalit të Këngës” këtë vit është Anxhela Peristeri. Menjëherë lajmet u hodhën poshtë nga drejtori i Festivalit, i cili sqaroi se është e pamundur të shpallet fituesi, kur festivali ende nuk është zhvilluar.

Sot mbi këto lajme ka reaguar edhe Anxhela, e cila këtë vit konkurron me këngën “Karma”.

E ftuar në “Syri i keq”, Anxhela e quajti “budallallëk me brirë” lajmin mbi fitoren e saj.

“Nuk kam dashur të flas fare për këtë pjesë, pasi ishte një budallëk me brirë. Portalet duhet të kenë kujdes se nga i marrin lajmet sepse ky lajm është marrë nga Facebook i një personi, që ka bërë një parashikim personal dhe më pas e kanë nxjerrë si një lajm zyrtar. Nuk është aspak e drejtë. Ky person është shprehur se ka shumë kohë që bën parashikime të tilla dhe asnjëherë s’është bërë lajm. Mua më uruan disa persona dhe më pas kaloi. Eurovisoni është qëllimi i shumicës. Kur vendosa që do të merrj pjesë në Festival, i thash Kledi Bahitit të bëjmë një këngë të bukur si gjithmonë. Ndonjëherë, këngëtarët duke u përpjekur të bëjnë këngë të bukura, të denja për Eurovison, i prishin ato. Më pas, janë edhe politikat e Eurovizionit, votat nëpërmjet shteteve. Të gjithë sunojmë që ta çojmë këngën në Eurovison, kur konkurojmë për Festivalin e Fundvitit”-tha Anxhela.