Dua Lipa hap zemrën dhe i tha të gjitha: Nga lidhja me Anwar te largimi nga Kosova! 0 23

Dua Lipa ka hapur zemrën dhe ka folur si rrallëherë për lidhjen e saj me Anwar Hadid.

“Ne kemi shumë kujtime dhe përvoja të mrekullueshme, dhe nëse ka diçka që duam të ndajmë së bashku, atëherë në rregull kjo është kënaqësi,” ka thënë autorja e hitit “Don’t strat now” rreth ndarjes së fotove të tyre me fansat në numrin e shkurtit të “British Vogue”. “Por në të njëjtën kohë, ne jemi mjaft privatë – ne do t’ju tregojmë vetëm aq sa duam që të shihni”, shton ajo.

“Ka të bëjë pak me të dhënurit dhe marrit, duke u përpjekur të gjesh ekuilibrin e duhur të të qenit kaq i lumtur dhe i dashuruar, dhe dëshira për ta ndarë atë me njerëzit përreth meje, por në të njëjtën kohë duke mos dashur të tregojë shumë. Unë dua të jem e lumtur në këtë marrëdhënie pa dëgjuar mendimet e të tjerëve “.

Dua dhe Anwar kanë kaluar shumicën e 2020 së bashku dhe shpesh postojnë foto të tyre duke u puthur, përqafuar, lyer flokët dhe duke luajtur me qenin e ri të lezetshëm, ose çunin e tyre siç e quajnë ata, Dexter.

Më 14 qershor ata gjithashtu festuan përvjetorin e tyre të parë çift dhe duken kaq të lumtur bashkë, teksa romanca e tyre është pritur mirë edhe nga familjarqt e tyre.

“Jeta ime në shtëpi është me të vërtetë normale”, tregon Dua për Vogue. “Njerëzit që kam rreth meje më njohin prej kohësh. Puna ime nuk e përcakton rrethin tim.”

Pavarësisht kaosit që solli COVID-19, 2020 ishte një vit i madh për karrierën e 25-vjeçares. Më 27 mars, ylli i muzikës pop lançoi albumin e saj të dytë, “Future Nostalgia”.

futuree.jpg

Në nëntor, kjo u nominua për gjashtë çmime Grammy duke përfshirë “Albumin e vitit” dhe “Albumin më të mirë pop-vocal”.

“Unë kisha për të luftuar djajtë brenda meje,” i thotë ajo Vogue në lidhje me regjistrimin e “Future Nostalgia”. “Doja të shkruaja këngë që ishin më të trishtueshme, më shumë për thyerjen e zemrës, sepse mendoja se shkrimi i këngëve të lumtura do të kthehej në diçka. Unë jam e lumtur. Unë meritoj të jem e lumtur. Unë duhet të jem në gjendje të shkruaj për këtë pa frikën e ndjenjës sikur jam duke kompromentuar vërtetësinë time sepse nuk po qaj për diçka ose dikë.”

Kjo nuk do të thotë që Dua nuk është në dijeni të shumë çështjeve me të cilat përballet bota. Ndërsa ajo lindi në Londër, familja e saj u largua nga Kosova menjëherë pasi shpërtheu lufta në 1998, duke i dhënë asaj një ndjeshmëri të thellë ndaj çështjes së refugjatëve në të gjithë botën.

Ajo është gjithashtu shumë e vetëdijshme se pavarësisht se tashmë e ka dëshmuar veten si një artiste e aftë, asaj i duhet të punojë më shumë se kurrë për të qëndruar në krye të botës pop të ashpër konkurruese të femrave./iconstyle.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fatjoni e quan ”fëmijë të llastuar”, ja si i kthehet Trejsi Sejdini! [FOTO] 0 6

Fation Kuqari, pas sherrit banal i cili degradoi në të shara e për pak në dhunë fizike me Erin, një nga konkurrentët më të rinj të “Për’puthen”, u largua përfundimisht nga emisioni pa u përputhur me asnjërën prej vajzave.

Ditën e sotme Fationi i ka shkruar Trejsi Sejdinit në “Ask me a question” në Instagram: “O fëmijë i llastuar”.

Modelja ka zgjedhur t’i publikojë emrin Fationit e madje e ka përshëndetur me një video ku në plan të parë vihet re gjoksi dhe i shkruan: “Bebwww pra”.

-640-0-6010162786b92.jpg

Rama zbulon historinë e pazakontë me mashtruesin në Bashkinë Tiranë: Dikush bëri foto me mua dhe hiqej si… 0 9

Teksa foli sot për herë të parë për përgjimet e antimafias italiane për mafian e Ndragheta-s, ku të përfshirë ishin edhe eksponentë të lartë në Shqipëri, kryeministri Edi Rama hodhi poshtë pretendimet që në përgjime janë zyrtarë të lartë të Partisë Socialiste.

Për ta ilustruar bindjen që përgjimet e publikuara në mediat italiane nuk vërtetojnë bashkëpunimin e elementëve të mafies italiane me zyrtarë të bashkisë apo policisë, Rama risolli në kujtesë një histori aspak të zakontë nga koha kur ishte kryetar bashkie.

Ai tha se një mashtrues bëri një foto me të në dalje të ish-Kinema Dajtit dhe me këtë foto kërkonte firmë nga pronarë tokash, me pretendimin që ishte kushëriri i Edi Ramës.

“Kur unë isha kryetar i bashkisë së Tiranës njëri që kishte bërë një fotografi me mua në dalje të ish-Kinema Dajtit, mbas një takimi partie, me atë fotografi me mua shkonte dhe kërkonte nga pronarët e tokës që t’i jepnin firmën se ishte djali i tezes që unë nuk e pata kurrë. Një mashtrues. E ça lidhje ka kjo?!”, tha Rama.

 

 

 

 

 

 

(BalkanWeb)