Dua Lipa do të çelë ceremoninë e Oscar këtë vit 0 20

Dua Lipa është e përzgjedhura e parë për të performuar në parashfaqjen e edicionit të 93-të të çmimeve Oscar.

Lajmin e bëri të ditur Elton John përmes një postimi në Twitter. Kujtojmë se ikona e muzikës britanike është drejtues dhe financues i kësaj shfaqjeje me fondacionin e tij kundër HIV/AIDS-it, synohen të grumbullohen të ardhura në ndihmë të 38 milionë njerëzve në gjithë botën që jetojnë me këtë sëmundje, por që pandemia e koronavirusit i ka lënë jashtë vëmendjes mediatike.

Dua Lipa ndjehet e nderuar duke qenë e përzgjedhura e parë si pjesëmarrëse në këtë event, siç komentoi ajo për mediat.

Për shkak të situatës epidemike në të cilën ndodhemi kjo parashfaqe këtë vit do të organizohet online për të parën here. Zakoni e do që në këtë natë të organizuar marrin pjesë të nominuarit për çmimet OSKAR të cilët rrëfejnë për eksperiencën e tyre me kinematografinë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Flaka Krelani befason me transformimin e bërë në dukje 0 7

Fjala është për këngëtaren shqiptare, Flaka Krelani, e cila së fundmi ka bërë një ndryshim drastik edhe në pamje.

Krijuesja e hitit “Zjam” ka prerë thuajse tërësisht flokët dhe ka sjell një stil të veçantë

Me flokë të shkurtra e me veshje të gjerë, Krelani duket se i është përshtatur mjaft mirë jetesës në Amerikë.

Për ‘look’-un e ri, Flaka ka marrë komplimente të ndryshme nga miqtë e fansat që mban në rrjete sociale.

Lidhja e tyre mori fund papritur, Ana dhe Arsimi nuk i kursejnë thumbat në distancë për njëri-tjetrin 0 10

Lidhja e Arsimit dhe Anës mori fund brenda shumë pak javësh. Nuk kaloi shumë kohë nga momenti që ata të dy bënë publike lidhjen e tyre derisa vendosën të ndanin përfundimisht rrugët.

Këto kohë që dhe ndarja është bërë publike nuk kanë munguar as thumbat në distancë mes dy ish të dashuruarve. Si fillim ishte Ana ajo që publikoi në Instagram disa foto të saj dhe përkrah tyre shkroi: “Kur për mua të pyet bota, a të vjen keq që s’jam e jotja?!”.

Ndërsa Arsimi i është përgjigjur sot pyetjes së saj dhe ka nënkuptuar se është sërish gati për një lidhje të re, por këtë herë me vajzën e duhur.

“Lëre ti se ça më pyet mua bota, ndaloi ato lotët e tua të kota. Tirana më mungon. Beqar dhe për vajzën e duhur këtu”, ka shkruar Arsimi përkrah fotove të tij.