“Do ishin 16 finalistë, por 2 u shtuan rrugës”, Enxhi Nasufi nxjerr publikisht “të palarat” e “Festivalit të Këngës” 0 12

Ditën e sotme u shpallën 18 finalistët e Festivalit të Këngës dhe njëri prej tyre do të ketë mundësinë të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision vitin e ardhshëm.Por duket se ka pasur të pakënaqur në mesin e artistëve, që nuk mundën të kalonin në finalen e festivalit. Enxhi Nasufi është një nga ato që ka shprehur hapur këtë gjë e madje ka zbuluar disa nga prapaskenat e “Festivalit të Këngës”.

Ajo ka treguar se në fakt në finale do të shkonin 16 këngëtarë, por rrugës u shtuan edhe 2 të tjerë. Enxhi shprehet se me brryla dhe miq kanë arritur të shkojnë në finale 2 artistë më tepër, ndaj për të nuk mund të kishte një vend.

“Do të ishin 16 finalistë, por rrugës u shtuan edhe 2, sepse bëhet fjalë për çështje shumë të rëndësishme, ndarje tokash. Shumë brryla, shumë miq, shumë ujqër… nja 2 u shtuan rrugës dhe sigurisht nuk kishte vend për mua aty. Por shyqyr Zotit, isha lodhur me thënë të drejtën dhe doja të pushoja dhe jam shumë e lumtur që jam në shtëpi.

Megjithatë nuk i dihet unë do të marr pjesë prapë në festival në të ardhmen, ndoshta në kushte dhe rrethana të tjera, por sigurisht vetvetja me sinqeritetin tim që më karakterizon, ku sipas shumë njerëzve sinqeriteti është virtyt i budallait, por unë mendoj që jo dhe ngulmoj që jo. Kaq kisha suksese të gjithëve”, është shprehur Enxhi Nasufi në disa video të publikuara në Instagram.

Në fund ajo ju ka dhënë ndjekësve një mesazh, që çdo humbje në jetë të mos e konsiderojmë si të tillë, por si një mësim për të bërë më mirë, për t’u përmirësuar, duke mos humbur besimin tek vetja.

Ndërkohë para disa ditësh, Enxhi akuzoi Anxhela Peristerin se ishte vetë ajo që shpërndau lajmet e rreme për fitore.

“E kam thënë dhe e rithem nuk më pëlqen  energjia dhe ajo nisma e një artisti për ta shpërndarë emrin lart e poshtë. Ka shumë artistë që flasin lart e poshtë dhe kjo nuk është gjë e mirë, mendoj unë. Ne si artist duhet të respektojmë njëri-tjetrin. Nëse ti realisht ke një pretendim të madh, mund të jesh këngëtare shumë e mirë, ke një këngë shumë të mirë dhe mund ta marrësh, mund të ndodhë nuk ke pse flet aspak lart e poshtë për asnjë gjë”, tha Enxhi në një emision.

Kujtojmë se këngëtarja konkuroi këtë vit në “Festivalin e Këngës” me këngën “Njësoj” dhe mbrëmjen e djeshme dhuroi një performancë mjaft energjike./iconstyle

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Një tjetër thumb për Dafina Zeqirin? Tayna zbulon se kush e ka inat reperen që ia ke bërë ‘BYE BYE’! 0 8

Prej disa muajsh tashmë dy artistet kanë pushtuar mediat me lajmet mbi marrëdhënien e tyre, e cila supozohet se ka marrë fund. Në rrjete sociale nuk kanë munguar statuset e dyshimta thumbat e shumtë e diss-et që i kanë dhënë fund njëherë e mirë shoqërisë së tyre.

Mirëpo ju kujtojmë se një ndër HIT-et më të pëlqyer të verës 2019, padiskutim ka qenë bashkëpunimi i dy vajzave mjaft të dashura për publikun, Dafina Zeqirit dhe Tayna-s. Kënga u titullua “Bye Bye” dhe siç duket, tani artistet e njohura sapo ia bënë “Bye Bye” njëra-tjetrës publikisht.

E pyetur “Kush e ka inat Tayna-n që ia ke bërë “Bye bye”? në After Party-n e Luana Vjollcës në kanalin zyrtar në YouTube të moderatores, reperja shprehet kështu:

“E dinë ata vetë!”, duke bërë fansat të mendojnë se ishte sërish një thumb ndaj Zeqirit pasi pyetja ishte e lidhur me titullin e këngës së dyshes.

 

Bëhuni gati për “Për’puthen 3” me konkurrentë mbi 40 vjeç! 0 10

Emisioni reality “Për’puthen” ka thyer rekorde shikueshmërie dhe është kthyer në një ndër emisionet më të komentuar në media e në rrjete sociale.

Të rinjtë që po njihen para kamerave me njëri-tjetrin janë personazhet më të njohur të momentit dhe “kostoja” e famës së tyre është fakti që duan apo s’duan, ata komentohen për gjithçka.

Në dy emisione, ky program dating i është kushtuar të rinjve, mirëpo kemi surpriza për “Për’Puthen 3”.

Burime nga “Top Channel” kanë treguar për “News 31” se programi kësaj here s’do t’i dedikohet më të rinjve, por personave mbi 40 vjeç.

Autorja Olsa Muhameti ka menduar ndryshime të mëdha në këtë emision, ndërsa ende nuk kemi më shumë detaje.

Sipas burimeve, audicionet për zgjedhjen e konkurrentëve kanë nisur, mirëpo ende nuk është përcaktuar një datë për nisjen e transmetimit.

Megjithatë bëhet e ditur se së shpejti do të publikohet spoti i programit “Për’puthen” me persona mbi 40 vjeç, ku do të mësojmë më shumë për atë që do shohim në ekran.

Ndërkohë, në emisionin aktual vazhdojnë hyrjet e reja, takimet romantike, xhelozitë, pëlqimet e fshehura e të hapura dhe emocionet e bukura të të rinjve, që nuk ngurrojnë t’i shohë e gjithë Shqipëria./iconstyle