Disiplina e Jennifer Lopez për t’u dukur 20 vite më e re 0 27

Fenomeni J.Lo përveçse një artiste, këngëtare dhe regjisore e suksesshme është një divë në çdo aspekt të jetës personale dhe profesionale ,gjithashtu perëndeshë në botën e biznesit.

Arritjet e saj profesionale sa vijnë dhe shtohen dhe, edhe pse në moshën 51 vjeçare, ajo ka ende lëkurën e një 30 vjeçareje. E kush nuk do të donte të dukej si ajo…  Dermatologu i sak nsan me ne 3 sekretet e Jennifer-it për të patur një fytyrë që nuk plaket kurrë die çdokush mund t’i ndjekë ato.

1. Besnikëria ndaj rutinës është çelësi i “suksesit”
Dermatologu i J.Lo, Harold Lancer, tregon se duhet të jeni të rregullt në zbatimin e rutinës për përkujdesjen e lëkurës tuaj. Ai sugjeron të keni një program preçiz që mund ta ndiqni në përditshmëri. Dr. Lancer gjithashtu shton se, përveç produkteve bazë, rutina juaj duhet të përfshijë dhe produkte specifike për zona të caktuara të fytyrës suaj.
Sipas estetistit të saj, Jennifer nuk harron kurrë të pastrojë fytyrën nga qelizat e vdekura dhe ta hidratojë atë. Ndërsa artistja e saj e make-up tregon se në rutinën e Jennifer bëjnë pjesë dhe vajrat e fytyrës që i mundësojnë asaj të ketë shkëlqimin e një dive. Vaji i preferuar i Jennifer është Själ Saphir Concentrate, ama mund të gjeni alternativa të tjera më të përballueshme me të njejtit përbërës.
Në një intervistë për Hello!, J.Lo u shpreh se në rutinën e saj bën pjesë dhe larja e fytyrës pas palestrës në mënyrë që poret e saj të jenë të pastra dhe lekura e saj e shëndetshme. Më pas ajo përdor krem hidratues, krem dielli dhe pak make-up nëse aktivitetet e saj ditore vazhdojnë ose krem hidratues dhe krem sysh nëse është gati për të shkuar në shtëpi.
Natyrisht, nuk mund të mungonte dhe kremi i natës në regjimentin e Jennifer-it: ajo përdor La Mer Moisturizing Soft Cream.

2. Mos ia hiqni sytë këtyre 3 përbërësve 
Dr. Lancer zbuloi se Jennifer kombinon këta tre përbërës që i japin lëkurës së saj një shkëlqim për t’u patur zili. 1. Vitamin C për reduktimin e njollave dhe hiperpigmentimit të lëkurës, 2. Acid glikolik për eliminimin e qelizave të degraduara dhe të vdekura të lëkurës dhe 3. Acid hialuronik për hidratimin dhe revitalizimin e lëkurës.
Jennifer Lopez nuk ka treguar produktet e saj të preferuara që përmbajnë vitamin C, acid glikolik dhe acid hialuronik, por fatmirësisht ka pafund produkte në treg që përmbajnë këta përbërës.

3. Ushqimi dhe fiskultura shkojnë përtej përkujdesit të linjave trupore 
Të gjithë tashmë e dijmë se Jennifer Lopez është e “çmendur” pas palestrës dhe ushqyerjes së shëndetshme për të ruajtur linjat e saj. Ama kjo nuk është arsyeja e vetme pse ajo bën aktivitet fizik dhe ushqehet mirë. Sipas dermatologut të saj, ajo ndjek një program të përpiktë ushqimor, pasi si rrjedhojë e të yshqyerit mirë edhe fytyra duket e pastër dhe e rigjeneruar.
Gjithashtu, J.Lo nuk pi duhan e alkol dhe nuk konsumon as kafeinë. Patjetër që në një mbrëmje me miqtë do pi një gotë, por vetëm aq.

Si përfundim, leksioni që J.Lo na jep të gjithëve është se mosha është thjesht një numër…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

HAHA! Rita Ora përfundon në librat shkollorë të Spanjës, ja ARSYEJA! 0 1

Së fundmi po bën xhiron e rrjetit lajmi se Rita Ora duket ka përfunduar në librat shkollorë në Spanjë.

Një person ka zbuluar përmes një statusi në Twitter fotografinë e Ritës në librin e anglishtes për shkollën e mesme.

Në një faqe ku shkruhet për kohët e ardhme, shfaqet një imazh i këngëtares shqiptare kur ishte nxënëse e shkollës “Sylvya Young Thatre Schoool”, në Londër.

“Dikush të më konfirmojë nëse kjo është Rita Ora dhe të më shpjegojë se çfarë bën në një libër të anglishtes së Shkollë së Mesme”, -ka shkruar një spanjoll në Twitter.

EsIOxWtXcAA-JEQ.jpg

Ky status është shpërndarë edhe nga nëna e këngëtares, Vera Ora në Instastory, duke mos e fshehur krenarin dhe lumturinë për të bijën.

Me siguri arsyeja është që të ilustrojnë shembullin e ushtrimit në librin e anglishtes dhe kanë zgjedhur Ritën, por nuk e dimë nëse e kanë vendosur qëllimisht apo e kanë vendosur pa e ditur që është këngëtarja me famë botërore.

rita.jpg

Tea kapet mat duke dale nga hoteli me ish konkurrentin e Perputhen 0 25

Tea e Perputhen eshte kthyer ne nje nder njerezit me te perfolur. Lidhja me Andin e beri publikun te fiksohej me teper pas tyre si cift.

Por surpriza vjen pikerisht diten qe Andi ka vendosur ti propozoje Teas, nga disa foto te publikuara nga Shqipja.

Tea shihet duke dale nga hotel Colosseu me Beartin, djalin nga Kosova i cili vendosi te linte ne mes emisionin. Shqipen nuk e beson njeri por mesa duket ajo nuk genjen

Ajo c’ka na beri te mendojme se jane pikerisht ata, jane xhupat dhe palltot me te cilat konkurrentet kane postuar edhe foto me vete.