Deklaratë e Kryetarit të Forumit Rinor të PR, Albi Jahelezi. 0 127

Rinia republikane dënon ashpër dhunën esktreme policore ndaj popullit që proteston në të drejtën e vet, në vecanti dhunën karshi rinisë e cila është gjakosur dhe dergjur në komisariate

Shoqërimi i dhunshëm i mbi 50 minorenëve është një akt krejtësisht kriminal
Rinia republikane mbështet protestën e shqiptarëve kundër shtetit policor , korruptiv dhe kriminal

Marrja me forcë e kryeredaktorit të gazetës “KOHA JONE” dhe shoqërimi i tij në komisarit , janë veprime skandaloze të një regjimi klasik policor , që kërkon të marrin frymën dhe ti heqin zerin shqiptarëve duke e barazuar Shqipërin me vendet tiranike

Protesta është qëndrimi më i drejtë i shqiptarëve për të mbrojtur të drejtat e tyre dhe garantuar zgjedhje të lira dhe të ndershme, si dhe largimin me votë të regjimit të EDI RAMËS.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Princ Harry mbërrin në Angli për varrimin gjyshit të tij, por pa Meghan Markle 0 9

Princi Harry është kthyer në Britaninë e Madhe për të marrë pjesë në varrimin e gjyshit të tij, Princit Philip i cili ka vdekur të premten në moshën 99-vjeçare.

Revista “People” ka konfirmuar se Harry ka arritur të dielën nga Kalifornia, ku po jeton me bashkëshorten Meghan Markle dhe djalin e tyre dy vjeçar, Archie.Rikthimi i princit 36-vjeçar në vendin e lindjes është bërë për herë të parë pas një viti.

Kjo po ashtu do të jetë hera e parë që ai do të takohet me anëtarët e familjes së tij pas krizës së shkaktuar nga deklaratat e Meghan në intervistën me Oprah Winfrey, lidhur me familjen mbretërore.

Ndërkohë, Meghan nuk do të marrë pjesën në varrimin e Princit Philip pasi që mjeku e ka këshilluar që të mos udhëtojë për shkak të gjendjes së saj me shtatzëninë.

Mësohet se ajo do të lindë fëmijën e saj në sjellë në jetë, fund të kësaj pranvere, një vajzë.Varrimi i Princit Philip do të bëhet të shtunën e ardhshme me praninë e vetëm rrethit të ngushtë të familjarëve, për shkak të pandemisë me COVID-19.

 

 

 

“Çfarë ka barku nxjerr Facebook-u”, Rama publikon lapsusin e Berishës: Shumica e shqiptarëve votojnë PS-në 0 9

Kryeministri Edi Rama, përmes një statusi në “Instagram” ka publikuar një gabim ortografik nga ana e ish-kryeministrit Sali Berisha.

Berisha ka shpërndarë një postim të Tritan Shehut, ku ka një lapsus, e ku shkruhet se “shumica e shqiptarëve do të votojnë PS-në”.

foto galeri

Në lidhje me këtë gafë të ish-kreut të qeverisë, Rama shprehet: “Çfarë ka barku, nxjerr Facebook-u”.