Deklarata e Neymar për Messin trazon merkaton, pyetet edhe Al-Khelaifi! 0 61

Deklarata e Neymar se sezonin e ardhshëm do të luaj sërish përkrah Leo Messit trazoi shumë tregun e transferimeve. Në Spanjë dhe jo vetëm ka nisur një diskutim i madh për të kuptuar nëse bëhet fjalë për një rikthim të brazilianin në Barcelonë apo për një transferim të Messit tek PSG. Më e mundura në nivel financiar është ajo e kalimit të “pleshtit” në Paris pasi në fund të këtij sezoni, Messi është një lojtarë i lirë, ende nuk ka rinovuar kontratën. Në lidhje me këtë temë është pyetur edhe presidenti i PSG, sheiku Nasser Al-Khelaifi: “Leo është një lojtarë i Barcelonës, pa koment”, u përgjigj shkurtimisht Al-Khelaifi.

                 foto galeri

foto galeri foto galeri

As kjo deklaratë nuk ka ndihmuar mediat për të kuptuar diçka më shumë. Në lojë janë jo vetëm Messi dhe Neymar por edhe Mbappe. Nëse francezi vendos të largohet tek Real Madrid, PSG do të kishte paratë e mjaftueshme për të përballuar një lojtarë si Messi, por dhe kjo pistë është shumë e ndërlikuar, në këto kohë krizë edhe Reali e ka të vështirë të përballoj një transferim të tillë. Të mos harrojmë edhe një detaj tjetër, ku Neymar nuk bën pjesë, Messi mund të largohet nga Barcelona por jo për tu bashkuar me brazilianin në Paris por për tu bashkuar me Pep Guardiola tek Man.City, skuadër që vijon të insistoj për të siguruar shërbimet e yllit argjentinas.

 

 

(BalkanWeb)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

“Çfarë ka barku nxjerr Facebook-u”, Rama publikon lapsusin e Berishës: Shumica e shqiptarëve votojnë PS-në 0 9

Kryeministri Edi Rama, përmes një statusi në “Instagram” ka publikuar një gabim ortografik nga ana e ish-kryeministrit Sali Berisha.

Berisha ka shpërndarë një postim të Tritan Shehut, ku ka një lapsus, e ku shkruhet se “shumica e shqiptarëve do të votojnë PS-në”.

foto galeri

Në lidhje me këtë gafë të ish-kreut të qeverisë, Rama shprehet: “Çfarë ka barku, nxjerr Facebook-u”.

“Njëqind dështimet e Ramës”, Basha: Premtoi vendosje të konkurrencës dhe transparencës, Shqipëria sot e shkatërruar nga korrupsioni 0 4

Kryetari i PD-së Lulzim Basha me anë të postimeve në rrjetete sociale, shkruan se Rama premtoi vendosje të konkurrencës dhe transparencës kudo në Shqipëri, por se ai dështoi.

Basha thekson se Rama nuk mbajti premtimin, duke thënë se DASH nënvizon se mungesa e transparencës dhe konkurrenca e padrejtë janë probleme të mëdha për Shqipërinë.

“Në vitin 2003, Rama u zotua se konkurrenca dhe transparenca do të vendoseshin në themel të qeverisjes së tij. Por, a e mbajti Rama këtë zotim?

Sipas DASH, mungesa e transparencës, konkurrenca e padrejtë dhe korrupsioni janë të përhapura në çdo hallkë të vendit, duke qenë problemet kryesore të Shqipërisë”, shkruan Basha.