Chiara dhe Fedez shpallen si “Personazh i vitit” 0 170

Chiara Ferragni dhe Fedez janë zgjedhur si “Personazhet e vitit” nga “Vanity Fair Italia” së bashku me 20 personazhe të tjerë.
“Disa na bënë të ëndërronim, të tjerë të qanim, ka dhe nga ata që na dhanë shpresë, ata që shërbyen si shembull dhe ata që na bënë krenarë që jemi italian”, shkruan revista.
Në vendimin për t’i dedikuar kopertinën çiftit Ferragnez, drejtori Simone Marchetti shkruan në editorialin e tij:
“Ne zgjedhim t’ja dedikojmë kopertinën tonë atyre për shumë arsye: ndikimin që ata kanë, angazhimin që kanë treguar, aftësinë për të përdorur mënyrat e reja të komunikimit, vetëdija politike dhe civile që po zhvillojnë”, shkruan ai.
Më pas ai ka veçuar një shprehje të Chiara Ferragni-t gjatë një interviste që ka dhënë për Vanity Fair më herët.
“Gjëja që më ka impresionuar më shumë është një shprehje nga Chiara: ‘Nuk mund të qëndroj, çdo ditë duhet të gjej një përvojë që më bën mua dhe familjen time të mësojmë diçka të re. Fede tallet me mua, ai do të qëndroj në shtëpi, në divan. Por pastaj ai më ndjek. Dhe ai është i lumtur. Ne plotësojmë njëri-tjetrin. Unë e plotësoj atë. Ai më kompleton. Dhe kështu që ne kurrë nuk qëndrojmë në vend. Dhe kështu ne gjithmonë mësojmë gjëra të reja ‘”, është shprehur drejtori i revistës.
Ndërkohë 2 ditë më parë, çifti i famshëm morën titullin “Ambrogino D’oro” nga komuna e Milanos për kontributin që ka dhënë gjatë valës së parë të koronavirusit në Itali. Ata mblodhën fond dhe krijuan një njësi të re të kujdesit intensiv në një spital dhe shpërndanë ushqime për familjet në nevojë./lapsi.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U tha se është bërë nënë për herë të parë në fshehtësi, Aurela Hoxha bën reagimin që s’pritej! 0 11

Ditën e sotme në media qarkulloi lajmi se Aurela Hoxha është bërë nënë një muaj më parë dhe e ka mbajtur lajmin sekret. U tha se ajo dhe partneri i saj janë bekuar me një djalë por kanë vendosur ta mbajnë sekret lajmin. Nëse do vëzhgonim rrjetet e saj sociale, asgjë nuk ka ndryshuar. Aurela ka postuar edhe foto me bikini së fundmi ku bie në sy barku i sheshtë dhe trupi super në formë.

Pasi lajmi u bë kryefjalë në media ka ardhur edhe reagimi i Aurelës, e cila ka postuar në Instastory një selfie para pasqyrës. Në postimin në fjalë shihet edhe data e realizimit të fotës, e cila është shkrepur ditën e sotme dhe ashtu si në fotot e tjera, format e saj trupore nuk lënë të kuptohet se sapo është bërë nënë. Nuk dihet nëse u është rikthyer formave trupore të mëparshme menjëherë pas lindjes, apo këto zëra nuk janë të vërteta, e na mbetet të presim deri në konfirmimin ose mohimin e lajmeve nga vetë Aurela.

IMG-20210615-WA0019.jpg

UPS! Jasmina zbulon mesazhin e fundit që i dha fund lidhjes me Andin: Ja ku gabova, u ndamë si fëmijë… 0 13

Andi dhe Jasmina në çdo dalje të tyre hedhin thumba për njëri-tjetrin. Dyshja dolën çift nga emisioni për të vijuar njohjen jashtë por gjërat nuk shkuan siç ata i prisnin. Pëlqimi është kthyer në një urrejtje fëmijësh mes tyre dhe një gjë të tillë e konfirmon vetë Jasmina teksa ishte e ftuar në ‘ShqipëriaLive’.

Ata nuk kanë lënë asnjë rrugë komunikimi dhe në rrjete sociale pas i kanë bërë bllok njëri-tjetrin.

‘Andi nuk më mungon fare. Ka qenë marrëdhënie toksike nga të dy. Gabimi im është që i kam mëshuar shumë një situatë të caktuar. Kisha të drejtë për çdo argument qoftë i ekzagjeruar apo jo. Unë e marr vëmendjen duke u ‘grricur’ me njerëzit.

Thjesht ashtu e kam tipin. Unë nuk bëhem xheloze, bëhem posesive. Unë para se të jem me dikë, flirtoj, dua vëmendjen dhe kur fillova të frekuentohesha me Andin, e ndërpreva për të mos u keqkuptuar.

Nuk jam mësuar që të ndahem me shpata, inate dhe mëri. Është i vetmi njeri që e kam bërë. Jemi ndarë si fëmijë 5 vjeç që po më pyete prap për këtë gjë, do të të bëj bllok. Nëse të pyes për diçka specifike, kthe përgjigje dhe kaq,’u shpreh Jasmina.