Çfarë po ndodh mes çiftit të njohur?! Pas 6 vitesh, martesa e Kim dhe Kanye merr fund. Detajet e para 0 13

Historia e dashurisë së Kim Kardashian dhe Kanye West po përballet me një tronditje të madhe. Pas 6-vjetësh të martuar dhe më shumë se tetë vjet së bashku, Kim dhe Kanye kanë vendosur të ndahen, megjithatë nuk ka bërë ende një kërkesë për divorc.

Çifti ka katër fëmijë bashkë, North, 7 vjeçe, Saint 5, Chicago 2 dhe Psalm, 20 muajsh.

“Ka arritur në pikën ku ata nuk kanë kaluar kohë së bashku si një çift i martuar prej muajsh. Ata e kanë takuar njëri-tjetrin për hir të fëmijëve, por kanë jetuar veçmas. Kim e di që martesa ka ardhur në fund. Ka kohë që ajo e di këtë gjë”- thotë një burim ekskluziv për E!News. ”

Ajo dëshiron të sigurohet se po merr vendimin e duhur për fëmijët. Nuk ka të bëjë me martesën, ajo gjithmonë do të kujdeset për Kanye-n, por ka mbaruar mes tyre. Kim është përqendruar vetëm në atë që është më e mira për fëmijët. Është një vendim i vështirë për të dhe ajo po e kupton.”

Në muajt e fundit, marrëdhënia e çiftit është përballur me presion në rritje si nga faktorët e jashtmëm ashtu edhe nga ata të brendshëm. Në korrik, Kim foli për herë të parë publikisht për shëndetin mendor të Kanye-s pas një sërë postimesh të pakuptimta të reperit në Twitter.

“Siç shumë prej jush e dinë, Kanye ka çrregullim bipolar. Kushdo që e ka këtë ose ka një të dashur në jetën e tyre që e ka, e di se sa shumë e komplikuar dhe e dhimbshme është ta kuptosh”, tha Kim. “Unë kurrë nuk kam folur publikisht për mënyrën se si kjo na ka ndikuar në shtëpi sepse unë jam shumë mbrojtëse ndaj fëmijëve tanë dhe të drejtës së Kanye-s për privatësi kur bëhet fjalë për shëndetin e tij. Por sot, ndihem sikur duhet ta komentoja për shkak të stigmës dhe keqkuptimeve në lidhje me shëndetin mendor”.

foto galeri foto galeri

foto galeri foto galeri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kujdes, këto akse rrugore janë të rrezikshëm nga ngrica, ARRSH: Mos kaloni pa zinxhirë! 0 8

Autoriteti Rrugor Shqiptar iu bën thirrje drejtuesve të mjeteve të përdorin zinxhirët në disa akse rrugore të vendit, për shkak të motit të acartë që ka përfshirë vendin.

Sipas ARRSH, gjatë natës ka pasur reshje me intensitet të ulët bore në veri, në juglindje, në akset e Dajtit, në Llogara, ku është punuar me shpërndarjen e kripës dhe me mjetet borëpastruese, teksa qarkullimi në këto rrugë kryhet pa probleme.

Njoftimi i ARRSH:

Gjatë natës ka pasur reshje me intensitet të ulët 🌧në veri, në juglindje, në akset e Dajtit, në Llogara, 🚜 ku është punuar me shpërnadrjen e kripës dhe me mjetet borëpastruese. Qarkullimi kryhet pa probleme🚖
null📌Gjatë orëve të para të mëngjesit rekomandohet që kalimi të bëhet me zinxhirë për shkak të ngricave ❄️në akset: Qafë Bualli-Krastë, Ura e Cerenecit-Klenjë, Nikollare-Strelcë, Qafë Priskë-Qafë Mollë.
⚠️Drejtuesit e mjeteve të tregohen të kujdesshëm, të reduktojnë shpejtësinë, të respektojnë sinjalistikën 🚧⛔rrugore, të pajisen me goma dimërore dhe zinxhirë✔️

//B.W

Humbin jetën 23 persona pas marrjes së dozës së parë të vaksinës antiCovid në Norvegji 0 6

Zyrtarët norvegjezë po rishikojnë këshillat e tyre për të gjithë ata persona që marrin vaksinën anti-COVID. Agjencia Norvegjeze e Barnave raportoi se 13 persona të moshuar që morën një dozë të vaksinës humbën jetën pas efekteve anësore.

Në total 23 qytetarë kanë humbur jetën pasi morën vaksinën e Pfizer. Të gjitha rastet u shënuan tek pacientë në shtëpitë e të moshuarve, mbi moshën 80 vjeç. Ethe, të përziera dhe diarre ishin ndër efektet anësore tek 13 prej tyre bën me dije zyrtarët, çka dhe mund të kenë çuar në vdekjen e këtyre personave.

Rregullatorët tani ia lënë në dorë mjekëve që të konsiderojë se kush duhet të vaksinohet.

“Nuk ka ndonjë lidhje të caktuar midis këtyre vdekjeve dhe vaksinës. Ajo që themi është se nëse keni pacientë shumë të dobët, shumë të sëmurë dhe që kanë një jetëgjatësi të shkurtër, duhet të bëni një vlerësim shtesë të përshtatshmërisë së vaksinimit të këtyre pacientëve”, u shpreh Steinar Madsen, mjeku kryesore i Agjencisë.

“Ekziston një mundësi që këto reaksione anësore të zakonshme, të cilat nuk janë të rrezikshme për pacientët më të rinj, mund të përkeqësojnë sëmundjet tek të moshuarit”,- tha Madsen.null

“Ne nuk jemi të alarmuar për këtë, sepse këto janë dukuri shumë të rralla dhe ato ndodhën në pacientë shumë të dobët me sëmundje shumë të rënda”,- theksoi ai.

“Tani po kërkojmë që mjekët të vazhdojnë me vaksinimin, por të kryejnë vlerësime shtesë të njerëzve shumë të sëmurë, gjendja themelore e të cilëve mund të përkeqësohet.”

Në raportin e saj, Agjencia Norvegjeze e Barnave tha se një total prej 29 personash kishin pasur efekte anësore nga vaksinimi COVID-19, 21 gra dhe tetë burra. Në shtetin nordik më shumë se 30.000 persona janë vaksinuar në javët e fundit.

Në të gjithë botën, pas çdo fushatë vaksinimi masiv duke pasur parasysh numrin e madh të njerëzve të përfshirë, zyrtarët presin që të raportohen vdekje dhe efekte anësore të rënda.

Por, përcaktimi nëse vaksina shkaktoi ose jo vdekje mund të jetë shumë sfiduese dhe kërkon që të gjitha shkaqet e tjera të mundshme të përjashtohen.//B.W