Çfarë po ndodh mes çiftit të njohur?! Pas 6 vitesh, martesa e Kim dhe Kanye merr fund. Detajet e para 0 38

Historia e dashurisë së Kim Kardashian dhe Kanye West po përballet me një tronditje të madhe. Pas 6-vjetësh të martuar dhe më shumë se tetë vjet së bashku, Kim dhe Kanye kanë vendosur të ndahen, megjithatë nuk ka bërë ende një kërkesë për divorc.

Çifti ka katër fëmijë bashkë, North, 7 vjeçe, Saint 5, Chicago 2 dhe Psalm, 20 muajsh.

“Ka arritur në pikën ku ata nuk kanë kaluar kohë së bashku si një çift i martuar prej muajsh. Ata e kanë takuar njëri-tjetrin për hir të fëmijëve, por kanë jetuar veçmas. Kim e di që martesa ka ardhur në fund. Ka kohë që ajo e di këtë gjë”- thotë një burim ekskluziv për E!News. ”

Ajo dëshiron të sigurohet se po merr vendimin e duhur për fëmijët. Nuk ka të bëjë me martesën, ajo gjithmonë do të kujdeset për Kanye-n, por ka mbaruar mes tyre. Kim është përqendruar vetëm në atë që është më e mira për fëmijët. Është një vendim i vështirë për të dhe ajo po e kupton.”

Në muajt e fundit, marrëdhënia e çiftit është përballur me presion në rritje si nga faktorët e jashtmëm ashtu edhe nga ata të brendshëm. Në korrik, Kim foli për herë të parë publikisht për shëndetin mendor të Kanye-s pas një sërë postimesh të pakuptimta të reperit në Twitter.

“Siç shumë prej jush e dinë, Kanye ka çrregullim bipolar. Kushdo që e ka këtë ose ka një të dashur në jetën e tyre që e ka, e di se sa shumë e komplikuar dhe e dhimbshme është ta kuptosh”, tha Kim. “Unë kurrë nuk kam folur publikisht për mënyrën se si kjo na ka ndikuar në shtëpi sepse unë jam shumë mbrojtëse ndaj fëmijëve tanë dhe të drejtës së Kanye-s për privatësi kur bëhet fjalë për shëndetin e tij. Por sot, ndihem sikur duhet ta komentoja për shkak të stigmës dhe keqkuptimeve në lidhje me shëndetin mendor”.

foto galeri foto galeri

foto galeri foto galeri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ardian Bujupi përfundon në spital dhe ka një mesazh për të gjithë 0 5

Gjatë muajve të parë të këtij viti, Ardian Bujupi ka qenë një nga këngëtarët më aktivë. Ai ka publikuar deri më tani 3 projekte dhe ka paralajmëruar se për pak ditë do të lançojë këngën e re “Baila Morena” në bashkëpunim me Ivi Cruz. Mirëpo ndërkohë që të gjithë fansat po presin me padurim këtë projekt të ri, Ardiani ka kaluar një situatë të sikletshme.

Së fundmi këngëtari ka zbuluar se ka përfunduar në spital. Ai ka publikuar një foto duke marrë një serum dhe në njërën prej tyre ka shkruar: “Overdozë”. Pasi gjendja e tij është përmirësuar, këngëtari ka publikuar një foto të tij, në të cilën duket paksa i lodhur në fytyrë. Megjithatë, ai ka dhënë mesazhin se nuk ka gjë që e ndal, madje as problemet shëndetësore.

I urrej spitalet. Nuk mund të më mundni. Askush nuk mund të më ndalë, madje as trupi im. Ju uroj të gjithëve një ditë të shëndetshme”, ka shkruar Ardiani përkrah fotove nga spitali.

Jo për dashurinë? Ana nxjerr veten zbuluar: “U futa në Për’puthen për një tjetër qëllim dhe do ta përdor!” 0 9

Nëse do na duhej të thonim një emër nga “Për’puthen” që u lakua në fillim për lojëra jashtë programit, është padyshim Ana Lleshi. Ish-konkurrentja ishte kryefjala e mediave rozë për ditë me radhë pas fotos me Arjonin.

E ndërkohë që tani është konfirmuar lidhja e saj me Arsim Abdulin, një tjetër ish-konkurrent të emisionit të dashurisë, Ana duket se ka gjetur pak qetësi nga “telenovelat”.

Megjithatë, e ftuar në rubrikën “Trotuar” në E diell në Top Channel, ku tema e diskutimit ishte “A ka datë skandence fama?”, bukuroshja brune na ka lënë të gjithë pa fjalë.

Ajo zbuloi se qëllimi i vërtetë i pjesëmarrjes në “Për’puthen” nuk ka qenë vetëm dashuria por diçka tjetër, të cilën do e tregojë koha.

“Unë u futa në Për’puthen se kisha një qëllim timin që me kohën do të vërtetohet se çfarë është. E para, që është më e rëndësishme nuk u futa kot. U futa se kisha një qëllim, se çfarë si qysh si tek duhet të presësh edhe pak. U futa me një piksynim që nëse nesër marr këtë gjënë që mora, do ta përdor për diçka,” shprehet Ana përballë Bledi Manes.