Bleona Qereti i nënshtrohet vaksinës anti-Covid dhe ja çfarë mesazhi ka për ndjekësit e saj! 0 42

Që kur nisi vaksinimi kundër Covid-19 me vaksinën e krijuar nga Pfizer dhe BioNtech, ka pasur disa raportime për raste alergjish, aq sa dhe u këshillua që personat alergjike të mos bëjnë injeksionin në këtë fazë.

Gjithashtu ka pasur raste që edhe janë infektuar sërish me Covid-19 pas marrjes së dozës së parë të vaksinës.

Kujtojmë se më 8 dhjetor një grua 90-vjeçare është bërë personi i parë që i është dhënë një vaksinë anti-Covid, si pjesë e programit të vaksinimit masiv që ka filluar në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar. Margaret Keenan u shpreh se për të ajo ishte dhurata më e vyer.

Ndërkohë pak ditë më pas Administrata e Ushqimit dhe Barnave (FDA) në SHBA konsideroi edhe Moderna-n, të sigurt dhe efektive.

Së fundmi, Bleona Qereti duket se i është vaksinuar dhe nuk ka ngurruar ta ndajë me ndjekësit në rrjetet sociale. Ajo ua rekomandon të gjithëve këtë gjë pasi sipas saj ka ardhur koha për të mposhtur virusin.

Unë sapo u vaksinova dhe ua rekomandoj të gjithëve që kanë mundësi ta bëjnë vaksinën. Është koha ta mposhtim virusin një herë e përgjithmonë. Kjo foto është nga një film që xhirova muajin e kaluar. Akoma nuk ka dalë por doja tu shprehja mirënjohjen të heronjve tanë që janë në vijën e parë të luftës.”- ka shkruar ajo në rrjetet sociale.

20210107_200704.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Jo vetëm ‘Përputhen’, ja në cila projekte do i shohim tani Andin 1 dhe Andin 2 0 8

Andi Shehi dhe Andi Artani u bënë të njohur nga pjesëmarrja e tyre në “Përputhen”, ku të dy morën vëmendje. Andi 1 me historinë me Tean dhe Andi 2 me historinë me Jasminën.

 

Por ata nuk i bashkon vetëm “Përputhen”. Të dy jashtë programit, janë edhe modelë e së fundmi kanë marrë pjesë në dy videoklipe të këngëtareve shqiptare.

 

Andi 1 është shfaqur në videoklipin e Shkenda Dubovës me titull “Si dikur”.

 

Ndërsa Andi 2 do të shfaqet në klipin e ri të Diona Fonës “Sheqer”.

Si duket trupi i Sarës, pas lindjes se Poem Blu?Ja ku e keni një FOTO të sajëj, to vetëm me bikini! 0 8

Pas lidhjes me reperi me njohur, Ledri Vula dhe pas ardhjes në jetë të Poem Blu, Sara Hoxha ka bërë për vete publikun shqiptar. Ajo ka pak muaj që është bërë nënë për herë të parë, megjithatë është rikthyer shumë shpejt në formën e duhur.


Sara vazhdon të jetë mjaft aktive dhe e ndjekur në rrjetet sociale dhe së fundmi na ka befasuar me postimet e fundit që ka publikuar në rrjete sociale duke vënë në fokus linjat trupore.


Vetëm në bikini; trupi i Sarës është “on fleek”, në super formë. Siç mund ta shihni në foton më poshtë.