“Blackout” në të gjithë botën/ Rikthehen Whatsapp, Instagram, Facebook dhe Messenger 0 30

Për gati një orë rrjetet më të përdorura sociale në botë ranë të gjitha.

Në mbarë botën përdoruesit raportuan se nuk aksesonin dot në këto aplikacione, ndërsa që prej pak minutash , Whatsapp, Instagram, Facebook dhe Messenger janë sërish funksionalë.

Instagram thoshte se ka një gabim serveri ndërsa Facebook gjithashtu se kishte një gabim për përdoruesit që përpiqen të identifikohen.

Përdoruesit kanë shprehur në rrjete të tjera zhgënjimin e tyre për të mos qenë në gjendje të lidhen me miqtë, familjen ose kolegët e punës.

Kujtojmë se kjo nuk është hera e parë që ka të tilla probleme me disa nga aplikacionet më të përdorura në botë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rama nxjerr dëshmitë e banorëve të prekur nga tërmeti: Me zemrën plot nga gëzimi që iu gjendëm pranë 0 8

Kryeministri Edi Rama ka publikuar dëshminë e një çifti të moshuarish në zonën e Maminasit, të cilët mbetën pa shtëpi nga tërmetet e dy viteve më parë.

Ata tregojnë përjetimet e momentit të tërmetit dhe çfarë ndodhi më pas me strehën e tyre. Ndërkaq Rama uron një ditë të mbarë “me zemrën plot nga gëzimi që iu gjendën pranë”.

“MIRËMËNGJES 😊
dhe me zemrën plot nga gëzimi që ju gjendëm pranë atyre që pas tërmetit humbën strehën, ju uroj një ditë të mbarë🙏”, shkruan Rama.

 

 

 

 

 

 

 

Aksidentoi për vdekje 54-vjeçarin në aksin Tiranë-Ndroq dhe e braktisi në rrugë, policia në kërkim të shoferit 0 9

Një 54-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugë, pasi ishte shtypur nga një automjet. Ngjarja ndodhi dje në rrugën Tiranë-Ndroq, në fshatin Varosh.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se bëhet fjalë për shtetasin me inicialet S. M. Dyshohet se mund të jetë aksidentuar nga një mjet ende i paidentifikuar, i cili është larguar nga vendi i ngjarjes. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit.

Materialet i kaluan Prokurorisë, së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.