Beyoncé si Babagjyshi i Krishtlindjeve, dhuron 500 mijë dollarë për familjet e prekura nga Covid 0 46

Edhe Beyonce i është bashkuar listës së gjatë të personazheve të famshëm, mes të cilëve, Rihanna, Jessica Alba dhe të tjerave që kanë vënë në dispozicion një pjesë të konsiderueshme të pasurisë së saj, në ndihmë të personave në nevojë dhe viktimave të pandemisë. Me pozitivitetin që e karakterizon dhe në prag të Krishtlindjeve ylli i pop-it ka njoftuar se ka derdhur nëpërmjet fondacionit të saj bamirës BeyGood, plot 500 mijë dollarë në mbështetje të atyre që rrezikojnë dëbimin pas skadencës së moratoriumit federal.

Diva 39-vjeçare ka njoftuar për këtë iniciativë nëpërmjet ëeb=it të saj personal, ku janë rreshtuar edhe të tjerë kontribute që fondacioni i saj ka dhënë gjatë pandemisë, përfshirë një fond Small Business Impact.

Mbështetja për familjet që mund të humbin shtëpinë është pjesë e hapit të dytë të këtij fondi, që do të shërbejë për të ndihmuar familjet e goditura nga kriza e strehimit. Skadenca në datën 26 dhjetor e moratoriumit do të shkaktojë bllokime të hipotekave dhe probleme me qiratë. Për shumë njerëz që kanë mbetur pa punë për shkak të Covid kjo do të jetë një goditje e madhe. Për të qenë pjesë e këtij kontributi të gjithë të interesuarit duhet të regjistrohen deri në 7 janar 2021.

(BalkanWeb)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mos thuaj titull! Triumfi në dorën e Inter, por Conte e ndalon të flitet për trofeun 0 2

Me shkëputjen prej 11 pikësh kur mbeten edhe tetë ndeshje deri në fund të kampionatit vetëm një “çmenduri” mund t’i hiqte nga duart Interit titullin kampion. Por Antonio Conte nuk është nga ata që pushtohet nga euforia. Tekniku ka ndaluar jo vetëm festën e parakohshme, por edhe përmendjen e fjalës titull në skuadrën e tij derisa matematika ta vulosë atë. Konfirmimi vjen nga Alessandro Bastoni, mbrojtësi dhe një nga zbulimet më të mëdha në këtë sezon për zikaltërit.

Është ndalur të flasim për titullin. Conte na e përsërit gjithmonë se duhet të jemi të përqëndruar. Kemi bërë një ecuri të shkëlqyer. Këtë e tregojnë 11 fioret radhazi, por do të luftojmë derisa të kemi sigurinë matematikore”, ka thënë futbollisti në një intervistë dhënë në televizionin zyrtar të Interit. Kryesuesit e Serie A do të luajnë të dielën në mbrëmje një ndeshje të vështirë, pasi do të zbresin në fushën e Napolit, që është në garë për një vend në Champions League.

Xhensila dhe stili ndryshe i stërvitjes në oborrin e shtëpisë me paralele dhe pemë 0 3

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj duket se po vazhdon të ndjekë këtë stil ndryshe të stërvistjes. Ajo ka postuar së fundmi në Instagram foto dhe video ku shihet duke bërë ushtrime në oborrin e shtëpisë. Ajo shfaqet edhe në një paralele duke stërvitur muskujt.

Këngëtarja mban veshur një kostum sportiv ngjyrë gri, ku duket në formë të mirë fizike. Fundja, ku ka më mirë se stërvitja në natyrë.