Basha nuk tërhiqet, i përgjigjet ‘dhëmbë për dhëmbë’ Ramës: Jo mjekët, por ti ke fshehur numrin e viktimave nga Covid-19, prano hetim të plotë 0 94

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka dalë në një komunikim direkt për mediat pas deklaratës së Ramës, në lidhje me akuzat se po fshihen viktimat e covid-19 në vendin tonë.

Basha shihet se nuk është tërhequr nga akuza e tij e parë, përkundrazi ai e përforcon atë. Kryedemokrati thotë se qeveria dhe jo mjekët, kanë fshehur dhe manipuluar numrin e jetëve të humbura nga virusi.

Sipas Bashës Rama duhet të pranojë hetim të plotë të informacioneve që ai bëri publike për herë të parë në “opinion” të enjten.

“Shqiptarët prisnin sot përgjigje. Por Rama gënjen dhe do t’i ikë përgjegjësisë. Ka gënjyer për numrat e viktimave. Nuk janë vetëm shifra, por qytetarë, nëna e baballarë. Pasi i ka braktisur infermierët, ai po i keqpërdor ata. Mashtrimi me shfrat zyrtare është përgjegjësi e Ramës jo e mjekëve që po sakrifikojnë gjithçka në këtë kohë. Ka braktisur familjet e qytetarët për të cilët nuk jep asnjë ndihmë. Rama po shpërfill vuajtjet e shqiptarëve që kanë nevojë për ndihmë. Njerëzit po vdesin çdo ditë, spitalet po kolapsohen, biznesi po falimenton. Në vend që të ndihmojë qytetrarët dhe të përballet me të vërtetën, vazhdon avazin me sulmet politike. Nëse s’ke asgjë për të fshehur, prano hetim të plotë, të të gjithë informacioneve që jo mjeekët, por t’i ke fshehur në lidhje me viktimat e covid-19. Boll u fshehe! Jepu të vërtetat qytetarëve të shqipërisë”./newsbomb

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Stacioni i ri, Kina dërgon raketën me 3 astronautë në hapësirë 0 12

Kina me sukses ka dërguar një raketë në hapësirë për të kompletuar stacionin e ri hapësinor.

Raketa kishte 3 astronautë teksa ekuipazhi do të dërgohet në modulin kryesor të stacionit të planifikuar Tangong që është në ndërtim e sipër.

Ajo ndodhet në një orbitë të ulët të Tokës teksa ekuipazhi do të qëndrojë për 3 muaj në hapësirë.

Misioni i quajtur Shenzhou-12 është i pari i Kinës me ekuipazh nga 11 në total që ka dërguar për stacionin e ri hapësinor.

Zgjidh njërin yll dhe kupto nëse do të bëhet realitet ëndrra jote 0 10

Shihni imazhin dhe pastaj zgjidhni një nga yjet që ju tërheq më shumë. Zgjedhja juaj do të zbulojë nëse ëndrra që keni do të bëhet realitet apo jo.

Nëse keni zgjedhur:

Nr.1

Arma juaj kryesore është besimi. Nëse doni diçka, luftoni deri në fund. Jeni të vendosur dhe gjithmonë plot ide të shkëlqyera. Gjithmonë i pranoni sfidat pa menduar shumë për to. Kur gjërat bëhen të vështira, mund të mendoni të hiqni dorë, por ndiheni të mbingarkuar dhe vazhdoni të luftoni.

Edhe nëse në jetën tuaj ndodhin gjëra negative, gjithmonë përpiqeni ta shfrytëzoni në maksimum dhe të keni sukses. Pozitiviteti juaj ju çon atje ku askush tjetër nuk mundet. Fuqia e mendjes suaj është një nga atributet më të mira që keni. Prandaj, dëshira juaj do të realizohet së shpejti.

 

Nr.2

Jeni një person karizmatik, i fortë dhe krijues. E dini shumë mirë që nëse doni të arrini diçka, duhet të bëni përpjekje. Mos u dorëzoni dhe do të merrni atë që doni. Thjesht, duhet të prisni pak. Ju mund t’i bëni ëndrrat realitet, sepse nuk dorëzoheni lehtë. Prisni edhe pak dhe dhurata e fatit për ju do të tejkalojë të gjitha pritshmëritë që keni.

Nr.3

Nëse vërtet dëshironi që ëndrra t’ju realizohet, duhet të përpiqeni për ta realizuar. Edhe pse ndonjëherë mund të jeni të brishtë, të gjithë vështirësitë që mund t’ju dalin para mund t’i kapërceni.

Fati dëshiron të shohë nëse ju e meritoni këtë dhuratë, prandaj duhet të vazhdoni të punoni që t’ia vërtetoni këtë gjë. Suksesi ju pret!