Balla: Nxis procesin e vettingut për goditjen e gjyqtarëve dhe prokurorëve që bëjnë pazare me drejtësinë 0 29

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla teksa deklaroi se për vitin që vjen në projektbuxhetin e ri është përcaktuar 53 milionë dollarë shtesë për reformën në drejtësi, pohoi se mbështet procesin e spastrimit të këtij sektori nga gjyqtarë e prokurorë të korruptuar. 

Nga foltorja e Kuvendit ai nxiti sistemin e drejtësisë që të vijojë me vettingun, për goditjen e çdo rasti kur gjyqtarë e prokurorë bëjnë pazare me drejtësinë. Ajo që është me rëndësi është në këtë buxhet vazhdojmë që të mbështesim reformën në drejtësi dhe bashkitë e vendit. Tek reforma në drejtësi japim 53 mln dollarë të tjera për 668 personel shtesë. Shpreh mbështetjen e plotë për procesin historik të pastrimit të drejtësisë nga ata gjyqtarë e prokurorë të korruptuar duke nxitur ecjen më tej të vettingut dhe goditjen e çdo gjyqtari apo prokurori që vazhdon të bëjë pazar me drejtësinë sikurse janë rastet e fundit të zbuluara nga media. Në vend ku gjyqtarë e prokurorë në vetëdije të plotë të moskalimit të vettingut vijojnë të bëjnë tregti me drejtësinë. S’ka për të pasur kurrë një Parti Socialiste, dallime jug-veri. Kjo ka të bëjë me një politikë tonën dhe i trajton komunitetet të gjitha njësoj. E dua Shkodrën po aq shumë sa e dua Vlorës, dhe Shqipërinë për të gjithë territorin e saj.”, tha Balla. /BW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Capital T e thumboi -“Ma reper se ti është Lori” pas Mozzik reagon Loredana 0 5

Capital T ishte i ftuari i fundit i emisionit Gjoni Black, emision i moderuar nga Meriton Mjekiqi dhe nga i cili jo rrallë herë lindin pakënaqësi mes reperave të njohur.

Pas intervistës së gjatë, ashtu siç e do zakoni i emisionit, Kapo këndoi disa freestyle dhe një frazë e tij u interpretua si “thumb” për Mozzik.

E themi këtë pasi ai u shpreh: “Ma reper se ti është Lori”.

Kaq mjaftoi që fansat të aludojnë se mes dy reperave ka pakënaqësi dhe siç këtë detaj e vuri re edhe Mozzik.

Ky i fundit postoi një foto në të cilën shkruhet “Hustle baby hustle”, foto që u interpretua si një përgjigje për Capital T, si për t’i treguar që është nxituar.

Screenshot_1.png

 

Mirëpo edhe Loredana s’ka qëndruar duarkryq, pasi ajo e ka hequr nga Instagrami Kapon, ndërsa ky i fundit i ndjek të dy.

“Ma reper se ti është Lori…”/ Mos vallë CAPITAL T sapo thumboi MOZZIK-un?! 0 8

Capital T është padyshim një ndër reperët më të suksesshëm dhe më të komentuar, si nga mediat ashtu dhe nga publiku. Prej vitesh ai ka qenë pjesë e muzikës shqiptare ku i ka dhuruar shumë hite publikut tonë. E siç duket Capital T nuk e ka ndërmend të ndalet dhe pas albumit të fundit, po përgatitet të publikojë projekte të reja për fansat e tij të shumtë.

Trimi ishte i ftuari i kësaj jave në emisionin e Merion Mjekiqit, “Gjoni Black”, ku përveçse ngriti të gjithë në këmbë me freestyle-t e tij, gjithashtu nuk i shpëtoi as pyetjeve të bëra në lidhje me karrierën e tij dhe raportet me kolegët.

Mirëpo fansave iu bëri përshtypje një pjesë nga “freestyle” i tij, pasi ai shprehet “më reper se ti është Lori”. (minuta 56:05).

Pikërisht kjo pjesë u komentua gjerësisht si një thumb për Mozzik, duke patur parasysh marrëdhënien e këtij të fundit me Loredanën.

Nuk e themi dot me siguri nëse ishte thumb për Mozzik, por ndoshta do e marrim vesh shumë shpejt.