Armando Broja injoroi Anglinë për Shqipërinë: ‘Ishte një vendim i lehtë” 0 34

Anglia do të përballet me Shqipërinë të dielën për kualifikueset e Kupës së Botës me një detaj shumë interesant: do të gjejë Armando Brojën, sulmuesin e lindur në Slough, por të rreshtuar me kundërshtarët. 19-vjecari është një prespektivë e madhe e Chelsea, luan në huazim tek Vitesse, por ndihmon Shqipërinë në ëndërrën për tu kualifikuar për herë të parë në Kupën e Botës. 

Armando Broja gjithësesi e ka bërë të qartë se nuk ka asnjë pishman që snoboi Anglinë. 19 vjecari është një nga talentet më premtues për londinezët e pas një sezoni prolifik, atë 2019-20 në akademinë e Blues, fitoi huazimin tek hollandezët e Vitesse ku vazhdon të shënojë.

Sulmuesi i Chelsea ka lindur në Slough por prindërit e tij janë shqiptarë, gjë që ndikoi shumë në vendimin e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Golat e Mbappé e një super Neymar: tani Psg beson vërtetë tek Champions 0 4

Parisi tani mund të ëndërrojë. Revanshi i finales së vitit të kaluar u konsumua me mjete jo të përshtatshme për futbollin e Pochettino, por të shkosh përpara në Champions League vlen më shumë se çdo koherencë taktike. PSG u desh të përballonte me invazionin e parashikueshëm bavarez dhe e bëri këtë duke përdorur një armë që demonstron se sa të pakufishme janë potencialet teknike të një skuadre që tani ka mundësinë e shkëlqyer për të marrë në shtëpi atë kupë që i shpëtoi një vit më parë vetëm për nga goli i Coman.

Rina Balaj publikon një fotografi pa makijazh derisa thotë se asgjë nuk është e vërtetë në rrjete sociale 0 6

Rina, ka zbuluar disa të meta në fytyrën e saj të cilat me vendosjen e makijazhit nuk është se i kemi dalluar.

“Kujtesë ditore se asgjë në rrjete sociale nuk është e vërtetë”, ka shkruar në mbishkrimin e imazhit Rina.

Theksojmë se, edhe pa makijazh artistja shqiptare po duket bukur