Ariana Grande hap organizatë për shpëtimin e kafshëve 0 57

Ariana ka njoftuar për hapjen e një organizate për shpëtimin e kafshëve “Orange Twins Rescue”.

Ariana Grande njoftoi të mërkurën se po ndihmonte për të nisur një fondacion për shpëtimin e kafshëve, shkruan Daily Mail, transmeton lajmi.net.

Duke shkuar në rrjete sociale për të ndarë lajmin, ylli i popit 27-vjeçe, ndau një paraqitje të shkurtër të organizatës jofitimprurëse, Orange Twins Rescue.

Organizata me qendër në Los Angeles ofron një listë të burimeve për ata që duan kafshët dhe inkurajon njerëzit të ushqejnë, birësojnë dhe dhurojnë para dhe pajisje për kafshë.

Duke hyrë në hapësirën e aktivizmit të kafshëve, këngëtarja e “Positions” foli e entuziazmuar për projektin e ri.

Duke folur për sipërmarrjen e re që ajo shkroi, “Ne jemi aq të lumtur, krenarë dhe të ngazëllyer, faqja jonë do të vijë së shpejti, ndiqni @orangetwinsrescue në Instagram për më shumë.”

Organizata u themelua pjesërisht nga drejtori i saj krijues dhe koreografët Brian dhe Scott Nicholson dhe pronari i Bel Air Grooming, Asami Kuroki, që shërben si koordinator i ndihmës.

Megjithëse faqja e internetit ende nuk do të funksionojë plotësisht, lidhja e faqes ofron një aplikim nxitës, një lidhje për të aplikuar për birësim dhe tregon një shumëllojshmëri kafshësh në nevojë.

Pjesëmarrësit e interesuar gjithashtu mund të dhurojnë si pajisje mjekësore edhe ato për nevojat e kafshëve shtëpiake për organizatën përmes një liste dëshirash të Amazon.

Një vajzë që do kafshët, Ariana ka pothuajse një duzinë kafshësh shtëpiake, madje ajo zotëron ede një derr të quajtur Piggy Smalls.

Një pronare mbrojtëse e kafshëve shtëpiake, Grande përjetoi një frikë më 2015 kur dy nga qentë e saj Toulouse dhe Sirius u keqtrajtuan në Mbretërinë e Bashkuar dhe u ndaluan të hipnin në një traget në autobusin e saj të turneut, pavarësisht se kishin marrë vaksinat e duhura. /Lajmi.net/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

E panë 33 milionë ndjekës! Pronari i Nusretit nën hetim se postoi një video ku tregonte organin e tij gjenital [VIDEO] 0 44

Denoncohet pronari i restorantit në Dubai ku u xhirua videoja e darkës së ministrave shqiptarë me biznesmenin Samir Mane. Shefi i famshëm i kuzhinës, Nusret Gokçe, po hetohet nga policia në Dubai, për shkak të një video që ka publikuar në rrjetet sociale.

Nuk bëhet fjalë për videon e ministrave shqiptarë, por për një video ku është ai vetë personazh. Sipas informacioneve nga mediat turke, një ndjekës i tij është ankuar se në video Nusret-it i shihen pjesët intime.

Mësohet se hetimi ka filluar menjëherë pas këtij denoncimi. Sipas akuzuesit, shpërndarja e një video të tillë tek platforma me 33 milionë ndjekës, është “Shkelje e moralit njerëzor”.

Në video duket teksa Nusret hidhet në shtrat dhe i shfaqen organet intime.

Nusret Gökçe, një biznesmen me famë botërore dhe fenomen i mediave sociale, tregoi organin e tij seksual në videon që publikoi muajt e fundit. Zyra e Prokurorit me rastin e nisjes së hetimit kundër bizbnesmenit Nusret Gökçe bëri një njoftim të shkurtër zyrtar dhe sqaroi se çështja bazohej në ankesën e një ndjekësi të tij.

Sipas mediave, qytetari paraqiti denoncimin së bashku me imazhin e videos, duke deklaruar se kjo ishte shpërndarë në një mënyrë të tillë që do të prishte moralin e njerëzve.

WhatsApp-Image-2021-01-27-at-14.45.05.jpg

WhatsApp-Image-2021-01-27-at-14.45.24.jpg

/iconstyle.al

Konflikt me thika në Vlorë/ Plagoset 42-vjeçari, autori në kërkim. Policia jep detajet e para të ngjarjes 0 15

VLORË

Një konflikt mes dy personave ka ndodhur këtë mbrëmje në zonën e njohur si “Shtëpia e Oficerëve” në Vlorë. Një person ka plagosur me thikë një tjetër shtetas, ndërsa menjëherë është larguar nga vendngjarja.

Dy personat e konfliktuar kanë qenë duke konsumuar alkool me njëri-tjetrin dhe më tej janë përleshur. Agresori ka qëlluar me thikë buke 42-vjeçarin  dhe më pas është arratisur. Policia dhe grupi hetimor janë në vendngjarje dhe janë vënë në ndjekje të agresorit.

Njoftimi i policisë:

Vlorë/Informacion paraprak

Më datë 23.01.2021, rreth orës 19:25, në vendin e quajtur “Shtëpia e oficerëve”, Vlorë, në një lokal, pas një konflikti të çastit, është goditur me mjet prerës (thikë), shtetasi A. B., 42 vjeç, i cili është dëmtuar lehtë në këmbë, jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, ka rrethuar zonën dhe vijon krehja e saj për kapjen e autorit, i cili menjeherë është larguar nga vendngjarja .

Grupi hetimor  po punon për zbardhjen e plotë të  rrethanave të ngjarjes.//B.W