Ariana Fejzullahu shtatzënë për herë të pestë? Ky detaj flet shumë 0 17

Bashkëshortja e këngëtarit Ermal Fejzullahu është përfolur ditët e fundit për një shtatëzani tjetër.
Megjithatë një gjë e tillë nuk është konfirmuar ende nga vet ajo.

Së fundi, Sara Hoxha ka publikuar një fotografi ku shihet Ariana me Poem Blu, në duar.

Vëmendjen e mori mbishkrimi në këtë story.

E dashka edhe 1 me duket”, shkroi Sara sipër këtij imazhe duke na lënë të kuptojmë se Ariana Fejzullahu tani është gati për fëmijën e pestë.

 

TAIPEI CITY, TAIPEI, TAIWAN – 2019/10/26: Two men walking hand in hand at the 2019 LGBT Pride Parade in Taipei. (Photo by Alberto Buzzola/LightRocket via Getty Images)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Trendet e ngjyrës së flokëve për Pranverë-Verë 2021 0 12

Kemi hyrë në pranverë edhe pse nuk duket prej motit. Bashkë me stinën, si përherë, vajzat e kanë me qejf të ndryshojnë edhe ngjyrën e flokëve. Po si e parashikojnë tendencat? Cilat ngjyra sugjerohen për sezonin pranverë-verë?

Trendet e ngjyrës së flokëve për Pranverë-Verë

Kafe në çokollatë me reflektime gështenjë në pjesën e përparme. I jep dritë fytyrës.

Trendet e ngjyrës së flokëve për Pranverë-Verë

Bjonde në vanilie, nuancë e ftohtë që po bën namin që tani në rrjete sociale.

Trendet e ngjyrës së flokëve për Pranverë-Verë

“Brazilian Illuminage” është teknika e re e fijeve e propozuar nga Wella Professional. Është një alternativë për balayage, por me një rezultat më të fortë dhe shkëlqyes.

Trendet e ngjyrës së flokëve për Pranverë-Verë

Brune-Balayage që thekson shikimin.

Trendet e ngjyrës së flokëve për Pranverë-Verë

Gështetjë, ngjyra e modeleve të pasarelave.

Trendet e ngjyrës së flokëve për Pranverë-Verë

Kafe çokollatë tonaliteti i preferuar i kaçurrelëseve. Nuanca e duhur për flokët e gjatë.

Trendet e ngjyrës së flokëve për Pranverë-Verë

Portokalli, ngjyra me ‘cool’ e këtij sezoni.

Trendet e ngjyrës së flokëve për Pranverë-Verë

Fijet përqendrohen rreth fytyrës për më shumë kontrast.

Trendet e ngjyrës së flokëve për Pranverë-Verë

Bjondja si gjalpë është gjithashtu shumë popullore. Një variant më i ngrohtë, i frymëzuar nga gjalpi, siç ka dhe emrin.

Trendet e ngjyrës së flokëve për Pranverë-Verë

Bjondja në vanilje mund të shndërrohet në bjonde shampanjë.

Trendet e ngjyrës së flokëve për Pranverë-Verë

Më e çelët, fiks për ditët e plazhit.

Trendet e ngjyrës së flokëve për Pranverë-Verë

Flokët bikolor. Pse të zgjedhësh një ngjyrë flokësh kur në fakt mund të zgjedhësh dy? Në modë edhe ky stil.

Dieta e Shenjtë për Muajin e Ramazanit/ Këshilla nga mjekët që nuk duhen humbur 0 11

Janë plot 30 ditë ushqim i programuar, ndaj të gjithë myslimanët janë gati për të bërë një sakrificë tjetër në këtë muaj agjërimi. Mjekët këshillojë që duhet të keni kujdes me dietën gjatë Ramazanit.

Drejtori i Shëndetit Publik në Samsun, Turqi, Dr. Mustafa KasapoÄŸlu, paralajmëroi se konsumi pa kujdes i ushqimit gjatë Ramazanit mund të çojë në shumë probleme shëndetësore që lidhen me stomakun dhe zorrët.

“Gjatë Ramazanit, njerëzit ulin sasinë e ushqimit që i japin trupit dhe ngadalësojnë në këtë mënyrë metabolizmin. Gjëja e parë që duhet të bëni është të ndihmoni që metabolizmi të kthehet dalëngadalë në normalitet”,- thotë Dr. KasapoÄŸlu.

Po cilat janë ushqimet më të mira gjatë muajit të sa krificës? Sipas dietologëve, nëse vërtet dëshironi që të humbni peshë gjatë kësaj periudhe të vitit, këshilla më e mirë është të keni kujdes sidomos me ushqimet me shumë yndyrë dhe të skuqurat.

Ushqimet më të mira janë: Frutat dhe perimet, Buka, çerealet dhe patatet, Mish pule dhe peshk, Produktet e qumështit, qumësht dhe djathë, Ushqimet pa yndyrë dhe pa sheqer, Ushqimet që duhen shmangur

Ushqimet e pjekura shumë – patate të skuqura, mish i pjekur, si edhe produkte brumi. Ushqimet me yndyrë dhe nivel të lartë sheqeri – ëmbëlsirat me sherbet. Ushqime të gatuara me yndyrë të lartë – salcat me shumë vaj dhe pasta të yndyrshme

Alternativa të tjera të shëndetshme: Kryesisht ushqimet e pjekura në furrë janë një alternativë e mirë. Ushqimet gjysmë të bëra, si perimet që tiganisen për disa minuta. Mish pule i pjekur në furrë, peshku është gjithashtu një alternativë e suksesshme, sepse ruan edhe aromën dhe shijen e ushqimit.