Arbana Osmani në zi, humb njeriun e shtrenjtë të familjes: Kam qenë me fat… 0 59

Arbana Osmani zbuloi mbrëmjen e djeshme se një ndër personat e saj më të shtrenjtë, gjyshi kishte ndërruat jetë.

Në një postim në rrjete sociale, moderatorja shkroi:

“Ma puth fort nanën o gjysh, ah sa do më marrë malli për ju”, shoqëruar me një foto të çiftit të të moshuarve.

640-0-602c258aecceb.jpg

 

Arbana ka publikuar një surprizë të këndshme që ka marrë një vit më parë nga partneri i saj, Eduart Grishaj dhe stafi i “Dua të të bëj të lumtur” për gjyshërit e saj, ndërsa ka shkruar dhe disa fjalë prekëse për të ndjerin që ka ndërruar jetë.

Arbana shkruan se gjyshi i saj u largua nga kjo jetë një vit pas nënës, duke lënë pas shembullin e një dashuri si në përralla.

‘’Kam qenë me fat që i kam patur kaq gjatë në jetën time, por gjithsesi humbja e tyre më ka thyer zemrën. Sot iku gjyshi, fiks një vit pas nanës, duke na lënë pas kujtimet, historikun, debulesën për patatet e skuqura dhe shembullin e një dashurie si në përralla. Dhe këtë surprizë të bukur, të paharrueshme, më të veçantën ndonjëherë për të cilën do të të jem mirënjohëse ty @eduartgrishaj dhe stafit tim te Duas.”, ka shkruar ajo.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ledjana mori vendimin DRASTIK për Për’puthen, Antonela bën reagimin që s’pritej: Ku i kam ato… 0 13

Melisa Lleshi e cilësoi konkurrenten e “Për’puthen”, Ledjanën si njeriun më fallco. Madje, ajo ngriti pretendime se di disa gjëra për Ledjanën, por nuk dëshiron që t’i publikojë. Pas këtyre akuzave erdhi edhe reagimi i Ledjanës e cila tha se ajo nuk i shet prindërit për t’iu viktimizuar e as vetën për pak famë.

Ndërsa, nuk u ndal me kaq ajo ironizoi gjithashtu me faktin që Melisa është bërë këngëtare nga “Për’puthen”, e që bëri të reagonte përsëri Melisa, e cila i përmendi disa gjëra dhe hodhi më shumë dritë mbi të fshehtat e Ledjanës.

Pas gjithë këtij debati, ka reaguar edhe Antonela e cila në fillim të programit luftoi me Ledjanën për të fituar dashurinë e Mevlanit. Por në fund Antonela u tërhoq, duke u shprehur se dëshironte ta shihte Mevlanin përkrah me njeriun që ai dashuron vërtetë.

Antonela thotë se e ka ndjerë që në fillim se Ledjana ka qenë një njeri fallco dhe se është e lumtur që gënjeshtrat tashmë po dalin në shesh.

“Jam kurioze të di ku i kam ato komentuesit që thoshin pse sillesh ashtu kundrejt asaj vajzës, asaj tipes. Ku jeni sot që dolën fjalët e mia? Që ishte thjesht një kompeticion kundrejt meje dhe ajo deklaronte gjithmonë që unë isha në emision për të, kur realisht nuk isha. Gjithsesi koha ja tregon fytyrën gjithkujt. Po ai publik që të ngre, po ai publik dhe të ul poshtë aty ku ishe, kështu që thonë se gënjeshtra i ka këmbët e shkurtra dhe ty të zgjatën pak si shumë në fakt, nja 2 muaj më shumë, por gjithsesi doli e vërteta. Kam një super falenderim për të gjithë ata njerëz që kanë besuar tek unë që ditën e parë dhe e kanë kuptuar se kush isha, pavarësisht se si mund të dilja nga situtat që krijoheshin aty me të vërtetë jam shumë e lumtur për cdo mesazh që më shkruani dhe cdo mbështetje që me keni dhënë gjithmonë dhe jam këtu falë jush. Një gjë tjetër per të cilën jam pargjykuar gjithmonë është se unë jam e akullt i trajtoj keq njerëzit dhe jam e keqe. Ideja është se kam një intuitë që arrin të dallojë ata që shtiren, por pavarësisht këtyre do e suportoj giveaway-n tuaj”, shprehet Antonela.

S’dolën asnjëherë bashkë në Përputhen, por si është marrëdhënia e Fatjonit dhe Teas?! Ky DETAJ i thotë të gjitha! 0 12

Tea Trifoni dhe Fation Kuqari janë dy ndër personazhet që fituanmë shumë popullaritet gjatë qëndrimit në Përputhen. Fationi ishte i pari që u largua pas mosmarrëveshjeve në emision, ndërsa më vonë u largua Tea e cila doli çift me Andi Shehin, mirëpo më vonë u ndanë.

Megjithatë gjatë kohës që ishin në emision, Tea dhe Fationi janë shprehur disa herë se nuk e shohin njëri-tjetrin aspak më shumë se miq dhe nuk zhvilluan asnjë takim së bashku.

Por si është marrëdhënia e tyre jashtë emisionit? Këtë e tregon më së miri disa komente të shkëmbyera nga ata në Instagram. Tea ka pozuar më një buqetë me lule pranë saj dhe komenti i Fationit ishte me dy ikona lulesh dhe një yll.

Tea ja kthen me dy zemra komentin ish-konkurrentit, duke na treguar se ata kanë një marrëdhënie shumë të mirë.

trifonitea.png