“Andi dhe Melisa janë bashkë”! Shqipja bën deklaratën e radhës: Nuk ka asnjë kontratë me “Për’puthen” 0 76

Ish-konkurrentja e “Për’puthen” duket se nuk e ka aspak në plan të ndalet, përkundrazi vijon me ato që gjerësisht njihen si “bombat e Shqipe Hysenajt”. Pak çaste më parë, në një video live në Instagram, Shqipja deklaroi se Andi dhe Melisa janë bashkë e sipas saj po i gënjejnë të gjithë.

“Andi dhe Melisa janë bashkë dhe po ju gënjejnë dhe ju që jeni jashtë”.

Më tej, Hysenaj u ndal te çështja e kontratës së “Për’puthen”, e cila u përmend në një reagim zyrtar nga Andi Shehi, pas publikimit të fotografive Tea-Beart.

“Programi nuk të detyron të bësh asnjëlloj gjëje, kanë dashur dhe e kanë bërë. Nuk ka një kontratë të atillë”.

Sa i takon deklaratës së Andit, ky i fundit u shpreh kështu:

“Vija nga hiçi para botës së kamerave! Kujtdo personi i duket bukur, të gjithë ju do mendoni ”ëa sa bukur fama, vëmendja etj etj ” po ashtu si unë edhe të gjithë konkurrentët e tjerë jam shumë i sigurt që janë gënjyer nga kjo botë që duket shumë e bukur, ama përtej kamerave fshihen letra, kontrata, firma dhe shumë politika të tjera të shpifura siç ishte shfrytëzimi i imazhit tim ! Kemi rënë të gjithe pre e kësaj bote në pamje të parë të bukur, ama kur i vjen fundi kupton që disa copa letrash të mbajnë gojën mbyllur te familjarët , miqtë dhe publiku ! Por jo më, tani po flas me zë të lartë! Hyra në atë emision për të gjetur dashurinë, ama jo vetëm dashurinë që s’gjeta por u detyrova dhe të heshtja, të mbyllja gojën përveçse zemrës! Tani nuk më intereson më asgjë tjetër veçse të jem i sinqertë me familjen time, miqtë dhe publikun ! Ju kërkoj ndjesë të gjithëve kam tentuar shumë herë të flas ama ato kontrata e letra janë të frikshme! Prandaj dhe shpesh nuk kam ardhur në emision kam dashur të largohem prej kohësh prej andej , ama nuk jepja dot sqarime sepse ekzistonte meraku i kontratave ! Më është kërkuar të rikthehem në emision dhe të dal sesbën çift me Tean ! Kjo është gjithë historia ime në ekran! Tani të bëhet ça të bëhet s’më plas fare për ato kontrata nuk kam frikë! Ju dua shumë të gjithëve!”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vritet një tjetër person me ngjyrë në SHBA, shpërthejnë protesta në Mineapolis 0 7

Në periferi të qytetit Mineapolisit të SHBA-së gjatë natës shpërthyen protesta pasi një oficer policie qëlloi për vdekje një 20-vjeçar me ngjyrë. Më 11 prill, policia hodhi gazlotsjellës ndaj qindra njerëzve të mbledhur jashtë stacionit të policisë në qytetin e Brooklyn Center, në veriperëndim të Minneapolis.

Protestuesit qëlluan me gurë dy automjete të policisë. Departamenti i Policisë tha se oficerët ndaluan një burrë për shkelje të rregullave të trafikut, para se të zbulonin se ndaj tij kishte një urdhër arresti.

Sipas njoftimit, kur policia u përpoq ta arrestonte, ai hyri përsëri në automjet dhe u largua. Një oficer më pas qëlloi shoferin, i cili udhëtoi disa blloqe para se të përplaset me një automjet tjetër. Ai u shpall i vdekur në vendin e ngjarjes.

Burri është identifikuar nga të afërmit si 20-vjeçari, Daunte Uright. Guvernatori i Minesotës, Tim Walz, tha se ai ishte “duke vëzhguar nga afër situatën” dhe po lutej për familjen Ëright.

Në këtë vend gjithashtu po mbahet gjykimi ndaj një ish-oficeri, Derek Chauvin, i cili po gjykohet për vrasjen e një njeriu me ngjyrë, George Floyd. Oficeri është arrestuar gati një vit më parë.

Floyd, 46 vjeç, u vra gjatë një arrestimi në Minneapolis në muajin maj 2020, duke shkaktuar protesta në të gjithë Shtetet e Bashkuara kundër brutalitetit të policisë.

Polici u pa në një video duke bërë presion me gju në qafën e Floyd për më shumë se nëntë minuta, ndërsa afrikano-amerikani gulçonte dhe ankohej vazhdimisht se “nuk mund të marrë frymë”.

Jo vetëm ‘Përputhen’, ja në cila projekte do i shohim tani Andin 1 dhe Andin 2 0 8

Andi Shehi dhe Andi Artani u bënë të njohur nga pjesëmarrja e tyre në “Përputhen”, ku të dy morën vëmendje. Andi 1 me historinë me Tean dhe Andi 2 me historinë me Jasminën.

 

Por ata nuk i bashkon vetëm “Përputhen”. Të dy jashtë programit, janë edhe modelë e së fundmi kanë marrë pjesë në dy videoklipe të këngëtareve shqiptare.

 

Andi 1 është shfaqur në videoklipin e Shkenda Dubovës me titull “Si dikur”.

 

Ndërsa Andi 2 do të shfaqet në klipin e ri të Diona Fonës “Sheqer”.