Aktori shqiptar rrëfen DETAJET e filmit krah Di Caprio-s dhe Ariana Grande-s [FOTO] 0 42

Aktori i njohur shqiptar, Marko Caka, prej vitesh është pjesë e industrisë kinematografike. Së fundmi, Caka po luan në një film për Netflix.

Këtë mëngjes, aktori ishte i ftuar në një lidhje me ‘Skype’ në emisionin ‘Kafe Shqeto’, në Syri Tv

I pyetur nga gazetari, aktori tregon se si arriti të bëhet pjesë në këtë projekt me emra të rëndësishëm të showbizit, ai tregon:

“Tek ky film kam dhënë një audicion, ishin kohët që filluan të hapeshin kamerat e filmave të mëdhenj, mu kërkua një rol i reporterit dhe unë dhashë një audicion dhe pas disa javëve mora një përgjigje pozitive, për të marrë pjesë në këtë film”, tregoi Marko Caka.

Marko në film ka rolin e një reporteri dhe i pyetur nga gazetari nëse ka ndikuar ekperienca e tij si reporter, në rolin e tij si i tillë, Marko u shpreh:

“Sigurisht që ka ndikuar sepse e kisha më të lehtë pasi kisha ekperiencë në këtë fushë”.

Flavio:Ti ke arritur të ndërtosh një karrierë të madhe me role të vogla, dhe po ndërton një punësim konstant, dhe çdo rol nga këto të krijon një Cv të rëndësishme, është kjo qasja jote?

Ndër të tjera, aktori tregoi se është një ekperiencë shumë e mirë të jesh në shesh-xhirim me yje të tilla si De Caprio apo Ariana Grande.

“Ne jemi vazhdimisht në kontakt me yjet dhe eksperiencën e tyre dhe kjo është një ekperiencë që nuk e përjeton shpesh’ u shpreh Marko.

Përsa i përket industrisë shqiptare të filmit dhe nëse i është kërkuar nga kinematografia shqiptare për ndonjë rol, ai tregoi:

“Të jem i sinqertë nuk kam kontaktuar prej kohësh, kam pasur një kontakt vite më parë, por 5 vitet e fundit nuk kam pasur shumë kontakte”, rrëfeu aktori.

marko.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U shpall fajtor për vdekjen e George Floyd, zbulohet se çfarë kishte shkruar në dorë ish – polici Chauvin, ku u paraqit në sallën e gjyqit 0 5

Derek Chauvin, ish-oficer në policinë e Minneapolis në SHBA, është dënuar me 40 vite burg, pasi u shpall fajtor për vdekjen e George Floyd. Sipas mediave të huaja, 45-vjeçari Chauvin, u paraqit në sallën e gjyqit nën masa të rrepta sigurisë për të mësuar vendimin e jurisë.

Bashkë me të në sallë, ishte edhe avokati që e mbronte, Eric Nelson. Pikërisht, numrin e këtij të fundit, Chauvin e shkruajti në dorë, në mënyrë që nëse shpallej fajtor (gjë që ndodhi) do ta telefononte menjëherë.

Avokati deklaroi se Chauvin kishte frikë se copa e letrës do i merrej, ndaj dhe vendosi të shkruante numrin në dorën e tij. Si një ish-oficer policie që kishte bërë tashmë disa paraqitje në gjykatë, Chauvin parashikonte që të kishte qasje të kufizuar në një telefon, por e dinte se do të lejohej të telefononte avokatin e tij, ka thënë më tej Nelson.

Chauvin, i cili mund të dërgohet në burg për dekada, u shpall fajtor si i akuzuar për vrasje të paqëllimtë të shkallës së dytë, vrasje të shkallës së tretë.

Juria me gjashtë anëtarë të Bardhë dhe gjashtë anëtarë me ngjyrë ose multiracial u kthye me verdiktin e saj pas rreth 10 orësh diskutimesh brenda dy ditësh.

 

foto galeri foto galeri

Arsimi i përmendi lotët pas ndarjes, Ana Lleshi bën reagimin që s’pritej: I dashur mashkull… 0 5

Ana dhe Arsimi janë dy prej emrave më të përfolur të momentit. Ata të dy patën një lidhje të shkurtër bashkë, por tashmë pas ndarjes duket sikur i kanë shpallur luftë njëri tjetrit në rrjetet sociale.

Ana ka postuar disa foto me mesazhe që i drejtohen Arsimit dhe ai nga ana tjetër nuk ja ka lënë mangët duke e akuzuar herë pas here si një aktore që luan rolin.

Së fundmi ajo ka postuar në instagram sërish disa foto krahas së cilave ka një mesazh tjetër për ish partnerin.

“I dashur mashkull një femër e fortë i përdor lotët si shkëlqyes buzësh.

Nuk e dimë se çfarë ka ndodhur konkretisht mes tyre, por sipas Prive, thuhet se ata të dy patën një zënkë në distancë gjatë kohës që Arsimi ishte në Zvicër.

sg.png