Aktori paguan dollarë bakshish për kamerieren e preferuar 0 76

Aktori bën spektakël, duke lënë një bakshish prej 2,020 dollarësh për një faturë dreke prej 35 dollarësh në Marshland Restaurants and Bakery në Cape Cod, Massachusetts

“Një falendrim shumë i veçantë për mikun tonë Donnie Wahlberg! Kush mundet të paguajë më shumë?” shkroi restoranti në mediat sociale, duke shpërndarë një foto të faturës së Wahlberg, në të cilën ai shkroi “sfida e bakshishit 2020”. Pronari i restorantit Marshland Marty Finch  e ndau me ndjekësit e tij këtë detaj. Aktori Wahlberg bujarinë e tij e tregoi me kamerieren e tij të preferuar, Denise Andreës.

Donnie Wahlberg është një këngëtar, kompozitor, reper, aktor, producent rekord dhe producent amerikan. Ai është një anëtar themelues i bendit “New Kids on the Block”

Ai ishte nominuar për Choice Scream në 2006 “Teen Choice Aëards” për punën e tij në filmat Saë. Ai gjithashtu ka prodhuar dhe interpretuar në “Rock This Boat”, “ Donnie Loves Jenny” dhe “Return of the Mac”/Iconstyle

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me këtë veprim, Atdheu sapo konfirmoi ribashkimin me Sarën? Ja ç’ka bërë! 0 9

Sara dhe Atdheu janë një nga çiftet më të komentuara të “Për’puthen”. Ata herë janë bashkë, pastaj ndahen, e sërish së bashku, duke i bërë lëmsh fansat e tyre.

Një ditë më parë, teksa disa nga ish-konkurrentët e “Për’puthen” ishin në qytetin e Shkodrës, ku po mbaheshin audicionet për sezonin e ardhshëm, ata u shfaqën shumë pranë njëri-tjetrit.

Kështu Sara dhe Atdheu treguan se janë rikthyer me njëri-tjetrin e dukeshin të lumtur bashkë.

Së fundmi, Sara ka ndarë me ndjekësit disa foto në profilin e saj në “Instagram”, ku nuk ka munguar as komenti i Atdheut. Ai i shkruan: “E imja”, duke konfirmuar edhe njëherë se ata janë të dashuruar.

640-0-60c9c3a21a1e6.jpg

Stacioni i ri, Kina dërgon raketën me 3 astronautë në hapësirë 0 12

Kina me sukses ka dërguar një raketë në hapësirë për të kompletuar stacionin e ri hapësinor.

Raketa kishte 3 astronautë teksa ekuipazhi do të dërgohet në modulin kryesor të stacionit të planifikuar Tangong që është në ndërtim e sipër.

Ajo ndodhet në një orbitë të ulët të Tokës teksa ekuipazhi do të qëndrojë për 3 muaj në hapësirë.

Misioni i quajtur Shenzhou-12 është i pari i Kinës me ekuipazh nga 11 në total që ka dërguar për stacionin e ri hapësinor.