Aksident në Durrës, humb jetën 30-vjeçari 0 22

Një 30-vjeçar ka humbur jetën gjatë një aksidenti të ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Mësohet se aksidenti ka ndodhur në lagjen nr.15 të Durrësit, ku një makinë e cila drejtohej nga shtetasi A. B., është përplasur me shtyllën e ndriçimit rrugor.

Si pasojë e përplasjes së fortë, i riu ka marrë plagë të rënda dhe nuk ka mundur të mbijetojë. Ndërkohë, autoritetet po punojnë për zbardhjen e plotë të rrethanave të këtij aksidenti./ Opinion.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Takim me grupin e dytë të koordinatorëve, në Njësinë Nr.4 në Tiranë 0 16

Shqiptarët duhet të marrin në dorë fatin e tyre, duhet të bashkohen kundër varfërisë, papunësisë, korrupsionit dhe krimit të lidhur me qeverinë Rama, – theksoi kryetari i PR Fatmir Mediu, në një takim me grupin e dytë të koordinatorëve të Njësisë 4 në Tiranë.

Të bashkohemi kundër të keqes, kundër antishqiptarizmit dhe antieuropianizmit, të bashkohemi në çdo shtëpi, lagje e qendër votimi, të ndeshemi me grupet kriminale të Ramës, që do të rrëmbejë lirinë tonë për të vendosur me votë.

25 Prilli është dita e kthimit të Shqipërisë në rrugën Europiane, është dita e përgjegjësisë kombëtare, është dita ku duhet të tregojmë qartë se Europa dhe Amerika janë aleatët tanë dhe jo Serbia dhe interesat antishqiptare.

Partia Republikane si forca e dytë e së djathtës, është e angazhuar në çdo qendër votimi, për të mbrojtur votën dhe votuesit, për të bashkëpunuar me opozitën, për zgjedhje të lira dhe të ndershme, si dhe për të garantuar suksesin e saj politik dhe ektoral.

Partia Republikane po përcakton kandidatët e saj në të gjitha zonat elektorale.

Si parti e besimit në shërbim të familjes, të së drejtës, pronës private dhe Kombit, kemi bindjen se do ndërtojmë Shqipërinë që duam, Shqipërinë Europiane.

 

Basha nuk tërhiqet, i përgjigjet ‘dhëmbë për dhëmbë’ Ramës: Jo mjekët, por ti ke fshehur numrin e viktimave nga Covid-19, prano hetim të plotë 0 13

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka dalë në një komunikim direkt për mediat pas deklaratës së Ramës, në lidhje me akuzat se po fshihen viktimat e covid-19 në vendin tonë.

Basha shihet se nuk është tërhequr nga akuza e tij e parë, përkundrazi ai e përforcon atë. Kryedemokrati thotë se qeveria dhe jo mjekët, kanë fshehur dhe manipuluar numrin e jetëve të humbura nga virusi.

Sipas Bashës Rama duhet të pranojë hetim të plotë të informacioneve që ai bëri publike për herë të parë në “opinion” të enjten.

“Shqiptarët prisnin sot përgjigje. Por Rama gënjen dhe do t’i ikë përgjegjësisë. Ka gënjyer për numrat e viktimave. Nuk janë vetëm shifra, por qytetarë, nëna e baballarë. Pasi i ka braktisur infermierët, ai po i keqpërdor ata. Mashtrimi me shfrat zyrtare është përgjegjësi e Ramës jo e mjekëve që po sakrifikojnë gjithçka në këtë kohë. Ka braktisur familjet e qytetarët për të cilët nuk jep asnjë ndihmë. Rama po shpërfill vuajtjet e shqiptarëve që kanë nevojë për ndihmë. Njerëzit po vdesin çdo ditë, spitalet po kolapsohen, biznesi po falimenton. Në vend që të ndihmojë qytetrarët dhe të përballet me të vërtetën, vazhdon avazin me sulmet politike. Nëse s’ke asgjë për të fshehur, prano hetim të plotë, të të gjithë informacioneve që jo mjeekët, por t’i ke fshehur në lidhje me viktimat e covid-19. Boll u fshehe! Jepu të vërtetat qytetarëve të shqipërisë”./newsbomb