42-vjeçarja detyrohet të presë të dyja duart pas kafshimit nga një qen 0 35

42-vjeçarja nga Pylmouth, Michelle Ellis, është duke kaluar një gjendje të rënduar shëndetësore pasi u kafshua nga një qen. Nëna e katër fëmijëve u shtrua në spital disa ditë pas incidentit.

Mjekët u detyruan ta vendosnin gruan në koma artificiale pasi u diagnostikua me sepsis. Vajza e saj ka thënë për mediat se e ëma fillimisht nuk i kushtoi rëndësi kafshimit, pasi plaga ishte thuajse mospërfillëse, por tashmë mjekët kanë thënë se për të shpëtuar duhet t’i presë të dyja duart.

E gjitha ndodhi kur mamaja u përpoq të fuste qenin në kafaz. Por në atë moment qeni e kafshoi atë. Plaga ishte e vogël, sikur një shenjë e shkaktuar nga një djegie cigareje”, tha vajza e 42-vjeçares.

Ellis u kafshua nga qeni në 16 janar, ndërsa u shtrua në spital disa ditë më vonë. Buzët, hunda dhe duart e 42-vjeçares nisën të nxiheshin për shkak të sepsis. Ndërkaq, familja ka nisur të kërkojë ndihma për mbulimin e operacionit që kushton më shumë se 36 mijë euro.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

“Pas errësirës gjithmonë vjen drita”, Kryemadhi urim për besimtarët: Sot është dita e krijimit të një fryme të re për të cilën qytetarët kanë nevojë 0 12

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fiter Bajramit.

Në një prononcim për mediat, ajo ka thënë se pas errësirës vjen drita dhe uroi që për shqiptarët të vijë frymë e ndryshim i ri, për të cilën sipas saj, qytetarët kanë nevojë.

“Sot kemi një ditë pak gri, por gjithmonë pas errësirës vjen drita dhe ajo që dua të theksoj sot në këtë ditë Fiter Bajrami, dua t’ju uroj gjithë shqiptarëve pas një muaji stërmundimesh dhe agjerimesh për të shlyer të gjitha mëkatet e jetës.

Sot është dita e madhe e krijimit të një jete të re, e krijimit të një fryme të re, e një begatie dhe një solidariteti, për të cilën sot shqiptarët kanë nevojë më shumë se kurrë. 

Do doja që tju uroja gjithë shqiptarëve këtë Fiter Bajram, jo vetëm shqiptarëve myslimanë, por të gjithë shqiptarëve kudo që janë. Sepse në këto ditë të rëndësishme të bashkimit, që janë ditët më të rëndësishme për familjen shqiptare, për atë institucion që është shumë më i rëndësishëm se çdo gjë tjetër.

Besimi në Zot është ajo që u jep kurajon dhe forcën. Na jep forcën për tu ngritur, na jep forcën për të përballuar sfidat dhe na jep forcën për të gjetur sfida të reja, jetë të re, angazhime të reja, të cilat janë të domosdoshme për të gjithë ne. Faleminderit, gëzuar dhe për shumë vjet tē gjithëve.”, u shpreh Kryemadhi.

Basha uron besimtarët myslimanë për Fiter Bajramin: Agjërim të pranuar e shpresë të përtëritur, Zoti e bekoftë Shqipërinë 0 13

Kryedemokrati Lulzim Basha, me rastin e festës së Fiter Bajramit, ka shkuar për vizitë në selinë e Komitetit Mysliman të Shqipërisë.

Nga atje, në një prononcim për mediat, Basha, i ka uruar të gjithë besimtarëve myslimanë Fiter Bajramin dhe agjërim të pranuar e shpresë të përtëritur.

“Gëzuar Fiter Bajramin, agjërim të pranuar, shpresë të përtëritur, Zoti ju bekoftë ju dhe familjet tuaja, Zoti e bekoftë Shqipërinë”, tha Basha.