Politikë

Komisioni i Jashtëm i Parlamentit Europian ka publikuar një draft raport mbi zhvillimet në Shqipëri.Në këtë draft raport nxiten liderët …

Dyshja e mirënjohur Michelle dhe Barack Obama do të bashkëpunojnë me aktorin e njohur të humorit, Adam Conover për të …

Mënyra se si qeveritë tona i shpenzojnë fondet publike në kohë normale i kushtëzon së tepërmi të manovrojnë në kohë …

Komisioni i Venecias shprehu kritika të forta ndaj shumicës për mënyrën se si u veprua me ndryshimet kushtetuese që prekin …

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka publikuar një grafik, ku tregohet se Shqipëria është ndër vendet europiane që investojnë …

Prokuroria dhe policia pritet të dalin jashtë loje në zgjedhjet e 25 prillit, pasi do të jetë Presidenca ajo e …

Padyshim që fotot nga ditëlindja e 35 e aktorit të humorit Bes Kallaku bëri xhiron e rrjetit, pasi ishte një …

Kryetari I Partisë Republikane Fatmir Mediu në fjalën e tij gjatë rakimit menstrukturat e PR në Laprak theksoj se: 25 …

Që në fillim të takimit me strukturat e PR në Njësinë Nr.3, – kryetari i PR bëri thirrje për një …

Showbiz

Në puntatën e fundit të “Përputhen”, Andi replikoi me Sindin pas situatës së ndodhur dje, kur ajo dhe Melisa debatuan. …

Moderatorja bukuroshe Kiara Tito ishte mbrëmjen e sotme e ftuar në “Roped Ëith Olsi”, ku nuk iu shpëtoi pyetjeve rreth …

Rita Ora ka nisur një hetim për të zbuluar se kush e spiunoi për festën e saj të 30-vjetorit të …

Shqiptari nga Mali i zi ka publikuar projektin e ri me titull “Noel”, duke e shoqëruar edhe me videoklip, ndërsa …

Së fundmi, në mediat e huaja kanë qarkullur lajme për një romancë të re të këngëtares Selena Gomez me lojtarin …

Dy ditë më parë ishte tepër dinamike në “Për’puthen” dhe shkak u bë një debat mes Melisë dhe Sindit që …

TIRANEu Donaldi di si ta bëjë të lumtur partneren e tij Bora Zemanin. Së fundmi aktori dhe prezantuesi shqiptar ka …

Fituesi i çmimit Oskar, Denzel Washington është shpallur aktori më i mirë i shekullit 21, sipas New York Times. Lista …

Pak ditë më parë portalet u mbushën me një lajm sipas të cilit fituese e “Festivalit të Këngës” këtë vit …

Sport

Stadiumi “Air Albania” është përzgjedhur nga UEFA për të pritur finalen e parë të kompeticionit më të ri “Conference League”. …

Ka qenë një nisje shokuese ajo e garës së Formula 1 për Gran Premio në Bahrein. Pas hapjes së semaforit …

Maradona u shua sot, por vështirë se bota do të harrojë atë se çfarë ai la pas. Të shumta janë …

Iu mohua e drejta për të fituar për herë të parë në karrierë “Topin e Artë” por Robert Lewandowski pritet …

Anglia ka një plan konkret për të rihapur stadiumet për tifozët pas një mbylljeje të tyre prej marsit që lamë …

Ka bërë bujë dy ditët e fundit se si ish-futbollisti i Kombëtares, tashmë pjesë e listave të Partisë Demokratike si …

Covid-19 nuk i ndahet as Interit. Një tjetër rast pozotiv në skuadrën zikaltër që shton dhimbjet e kokës për trajnerin …

Ndaj Bjellorusisë është më shumë se një finale, të mërkurën Edy Reja dhe të besuarit e tij luajnë ndeshjen më …

Futbollisti i famshëm suedez Zlatan Ibrahimoviç është me origjinë shqiptare, dhe ndihet krenar për “rrënjët ballkanike”. Ylli i Milanit ka …