Kryesoret

Liverpuli dominoi çmimet e UEFA-s në Montekarlo, me Virxhil Van Dajkun që fitoi dy çmime dhe Alison Bekerin që u shpall portieri më i mirë i sezonit. Qendërmbrojtësi holandez, përveçse u shpall mbrojtësi më i mirë, mposhti edhe Lionel Mesin dhe Kristiano Ronaldon në garën për çmimin e lojtarit të sezonit, duke u bërë holandezi i parë që e fiton këtë çmim.

Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *